Elektrik Bigisi Olan Yardım Etsin.

hacking67

Üye
Ben AC ve DC olarak Watt hesabının nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum yani 18 volt 100 watt lık bir güneş pili kaç amper güç sağlar?Peki 5000 watt güç çeken şofben kaç amper çeker.Bide AC ve DC nin açıklamasını söylerseniz sevinirim yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
P=U * I watt hesaplama formülü
P= watt
U= volt
I= amper
formülü kullanarak istediğiniz değerleri hesaplayın;;

Son düzenleme:
dc akım pil batarya ve akülerdeki gerilimdir yani zamana bağlı olarak yönü ve şideti değişmez ac ise prizlerdeki gerlimdir zamana bağlı olarak yönü ve şideti değişir yani ac de frekans ta işin içine girer normal Şebeke frekANSI 50 hz dir. ac yi dc ye dc yi ac yeçevirmk mümkündür..

Reziztans veya tel direnç uygulamalarında kullanılan formül Güç=akımın karesiXdirenç tir.P=I.kareXR.Bu formül elektrikçi ve elektronikçiler tarafından mesleklerini yaptıkları sürece kullanacakları formüldür.Kolay gelsin.

Bende Ohm kanunlarını kısaltarak VİR ve WAV olarak ezberledim ve her işte bunları kullanıyorum tavsiye ederim

V=İ.R ......Açılımı...... VOLT= AMPER X OHM

W=A.V ......Açılımı ...... WAT= AMPER X VOLT

herkese çok teşekkür ederim anladım şimdi :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular