Elektrik bakımını hangi elle yapmaliyiz

Aslında kalbin olmadığı taraftaki
el ile olmalı. Zira kalbi sağ tarafta
olan birini tanımıştım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Burada benden çok daha değerli büyüklerimiz yanında ben sadece çırak kalırım.

Bismillahirrahmanirrahim."
"Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adı ile. işe göreve başlamadan önce .

Bilği ve iş güvenlik malzeme ve gereçlerini kullanmak .

Son düşüncek durum diyeceğim onuda düşünme işi hangi elinle daha iyi yapiyorsan diyelim.

Burada herkes güvenlik önlemlerinden bahsetmiş ama konu ve soru o değil. Güvenlik ve kalite açısından her zaman yazı yazılan elle iş yapılır. Güvenlik önlemini her halükarda almak lazım, 2022'de bunların konuşulması, düşünülmesi enteresan.

Buna ilave olarak birde elektrikçi yüzük takar mı muhabbeti var. Kendimi bildim bileli yüzüğümü çıkarmadım.
Başka makara bir muhabbet daha anlatayım. Enerjiyi kestikten sonra elinin dış tarafı ile kabloya vurarak son bir kontrol yapan bir tekniker arkadaşım vardı. Hala aramızda anlatır gülerek yad ederiz. Enerji yoksa çok mantıklı. Çünkü el her zaman normal kapanma yönünde bir yerleri tutmaya ve yapismaya meyilli .

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri