Elektrik Bakım Mühendisliği Hk.

Engineer33

Üye
Fabrikalarda Bakım mühendisi olarak calışan varmi ? Bakim muhendisligi ile detayli teknik bilgiye ulasamadim. Elektrik, elektronik, otomasyon..her alanda is yapildigini biliyorum ancak ornek verecek olursam; elektronik alaninda kart tamiri mi yapiliyor ? Bakim muhendisligi kapsamina girecek konulari anlatan genel fikir sahibi olmamizi saglayacak dokumanlar var ise paylasabilirmisiniz

Bunu sormamdaki amac su. Bakim muhendisligi alaninda hic deneyimim yok ve bu alanla alakali 2 mulakata girdim. Ikisinde de elektronik alanindaki ilgi alakam, tecrubem soruldu. Tekrar bu alanla alakali bir mulakata gittigimde hazirlikli olmak istiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Fabrikalarda bakım mühendisi olarak calışan varmi ? Bakim muhendisligi ile detayli teknik bilgiye ulasamadim. Elektrik, elektronik, otomasyon..her alanda is yapildigini biliyorum ancak ornek verecek olursam; elektronik alaninda kart tamiri mi yapiliyor ? Bakim muhendisligi kapsamina girecek konulari anlatan genel fikir sahibi olmamizi saglayacak dokumanlar var ise paylasabilirmisiniz

Bunu sormamdaki amac su. Bakim muhendisligi alaninda hic deneyimim yok ve bu alanla alakali 2 mulakata girdim. Ikisinde de elektronik alanindaki ilgi alakam, tecrubem soruldu. Tekrar bu alanla alakali bir mulakata gittigimde hazirlikli olmak istiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim
bakim mühendisi fabrikada ki tüm işlere bakar tuvalletteki sifon kırılsa senin önüne gelir.Anlıcan her işe bakar .Elektronik olarak plc bilmen gerekir kart tamiri felan yapmaz tekniker yapabiliyosa yapar yapamıyorsa teknik servis çağrılır.Ama bu durum çalışçan sektöre ve işe göre değişir.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri