Elektrik Bölümü ve Matematik

birde şu var acı tecrübeme dayanarak konuşuyorum üniversite ortamında kızlara yada kızlı ortamlara fazla takılmayacan üniversiteye okumak için gidecen kızlarla vakit geçirmek gezip dolanmak için değil....
yoksa dersleri ihmal edip başka şeylere yönelirsen benim gibi olursun.....

Bizim zamanımızda eğitim zordu ama mühendis olmanın da bir ağırlığı vardı.
Şimdi kime sorsan mühendis zibilyon tane üniversite açıldı.
Oğluma diyorum büyük beklentilerin olmasın aç kalmamak için okuyacaksın oda kendini çok iyi geliştirip master falan yaparsan. Yoksa fabrikaya operatör olarak bile almazlar. imkan varsa yurtdışı en iyi seçenek.

Oğluma diyorum büyük beklentilerin olmasın aç kalmamak için okuyacaksın oda kendini çok iyi geliştirip master falan yaparsan. Yoksa fabrikaya operatör olarak bile almazlar. imkan varsa yurtdışı en iyi seçenek.

YADA oğlunuz dil öğrenip yurt dışıan gidecek master doktora için sonrasında orda kalacak şimdi gençlerin çoğu öye yapıyor ....

Türkiye pişmanlıktır çok mezun var her daldan ama atanamıyor niye torpil yok adamın kamuda çalışan amcası dayısı yok olanlar atanıyor bu sefer de kadro doluyor. Bu yüzden kararsızım bir yandan okumak istiyorum bir yandan da okumak boştur giderim ustanın yanına işi öğrenirim mühendisten daha bilgili olurum bu seferde kamuya girmek istersen diploma yok gelde işin içinden çık.

Bitirin bir mühendislik fakültesini. Mesleğin gerektirdiği kadar da matematik bilgisi gerek. Öğrenin. 4 işlemde kalmak yetersiz. Endüstriyel elektrik ve elektronikte kendinizi geliştirin. Üzerine bir de gömülü sistemler üzerine hatırı sayılır bilgi ve tecrübe birikiminiz olursa harika olur. Hem okuyun hem de bu işlerle ilgilenen bir yerde cüzi bir ücretle de olsa çalışmaya başlayın. Elektrik elektronikte bilginin sonu yok. Bir alana yoğunlaşıp o alanda uç bilgilere sahip olmak için çaba sarfdedin. Okul bitince taze bilgi edinilmiş bir tecrübe ile açın bir dükkan kendi patronunuz olun. Kamuda çalışanlardan çok daha fazla kazanırsınız. Zaten kamuda çalışan mühendisler istisnalar hariç alanlarında yetersiz olup işin erbabı değil. Kamuda çalışmak işin kolayına kaçmak. Zaten tatminkar bir ücretleri de yok.

YADA oğlunuz dil öğrenip yurt dışıan gidecek master doktora için sonrasında orda kalacak şimdi gençlerin çoğu öye yapıyor ....

Oğlanın ingilizcesi Lise ingilizce öğretmeni seviyesine yakın. Dili çok sevdiği ve ilgi gösterdiği için kendisini geliştirdi. Sürekli ingilizce film ve programlar izliyor. O yüzden yurt dışına gidecek gibi görünüyor. Hayırlısı.
Türkiye pişmanlıktır çok mezun var her daldan ama atanamıyor niye torpil yok adamın kamuda çalışan amcası dayısı yok olanlar atanıyor bu sefer de kadro doluyor. Bu yüzden kararsızım bir yandan okumak istiyorum bir yandan da okumak boştur giderim ustanın yanına işi öğrenirim mühendisten daha bilgili olurum bu seferde kamuya girmek istersen diploma yok gelde işin içinden çık.
İstersen ordinaryus profesör seviyesinde bilgin olsun okumadıkça eksik kalırsın. Kanatsız kuş misali !
@ustaTV Ahmet bakır gibi bisikletle kapı otomatiği arızasına gidersin 😊

Son düzenleme:
Oğlanın ingilizcesi Lise ingilizce öğretmeni seviyesine yakın. Dili çok sevdiği ve ilgi gösterdiği için kendisini geliştirdi. Sürekli ingilizce film ve programlar izliyor. O yüzden yurt dışına gidecek gibi görünüyor. Hayırlısı.
o zaman dert etme abi ne güzel işte şimdiki gençler bilinçli okul bittikten sonra yurtdışına gitsin hem okusun işi de eşide bulur bizim dönemimiz şanssız abicim şimdiki gençler hem akıllı hem zeki adamlar geleceğini taa lisede planlıyor para biriktiriyor bak biz 30 yaşına geldik daha ne olacağımız meçhul....

Yeni nesil ile ilgili düşüncelerim epeyce karmaşık. Evet zekiler ama çalışkan değiller, yokluk nedir görmemişler, zora gelmek, mücadele etmek, disiplin gibi kavramlara çok uzaklar. Dejenerasyonun tüm olumsuz sonuçlarını onlarda görüyoruz. İnşAllah düzelirler ve bu eksiklerinin farkına erken varırlar. Çünkü hayat çok acımasız ! Zaman, kıymetini bilmeyenlerin cellatıdır !

Evet zekiler ama çalışkan değiller, yokluk nedir görmemişler,
çooook haklısın, bizim zamanımızda ne olacaksın diye sorarlardı, biz de mühendis derdik. şimdiki gençlik kaç para kazanırımla iş bakıyor. ben hayata 13 yaşında başladım (akranlarımın bir çoğu gibi). verdiğim bir tek sözle devlet memuru olmadım. tvlerdeki dizilere bak bir tanesi fakir halkı anlatıyor mu? hepsi holding sahibi, şirket sahibi, hepsi köşlerde yaşıyor işadamı çocukları. millet tavuk dönerle karnını doyuruyor. çok kötü yozlaşıyoruz ve yozlaştırıldık. sonumuz hayır olsun, diyeceğimde ben pek hayırlı görmüyorum.

Yeni nesil ile ilgili düşüncelerim epeyce karmaşık. Evet zekiler ama çalışkan değiller, yokluk nedir görmemişler, zora gelmek, mücadele etmek, disiplin gibi kavramlara çok uzaklar. Dejenerasyonun tüm olumsuz sonuçlarını onlarda görüyoruz. İnşAllah düzelirler ve bu eksiklerinin farkına erken varırlar. Çünkü hayat çok acımasız ! Zaman, kıymetini bilmeyenlerin cellatıdır !

evet haklısınız bu konuda katılıyorum yokluk zorluk nedir bilmiyorlar herşeyin ceremesiniz biz çektik ben iş hayatında o kadar ezildim o kadar zorlandım ki psikolojim ruh sağlığım bozuldu.... acılarla zorluklarla büyüdük... hatta benim lakabım acıların çocuğu ... :( :(
şimdiki çocuklar laptop internet youtube çocuğu

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri