Elektrik Bölümü ve Matematik

AliDilekci

Üye
Merhaba
2022'de 2 yıllık elektrik bölümü okumayı düşünüyorum fakat dersler içinde matematik var. 5 yıl kitap açmadım 4 işlemden başka birşey hatırlamıyorum üniversite de zorlanırmıyım? Elektrik için matematik şart mı? Matematik çalışırım ama anlamıyorum bir türlü.

Bu arada elektrik elektronik teknolojisi meslek lisesi mezunuyum diploma puanını hesaplanınca tyt puanına 0.18 katsayısı ile 61 puan ekleniyor. Benim gideceğim üniversite 220 puan.

elektrik -elektonik -bilgisayar = matematik demek ....
zamanında bende MYO okurken baya zorlandım ama sonra bazı sebeplerden dolayı okulu bırakmak zorunda kaldım keşke bırakmasaydım ...:( :( :(

Sadece matematik değil ki. Fizikte bilmen gerekir.4 işlem elektrik elektronik için çok yetersiz. Trigonometri, karmaşık sayılar, lineer cebir, elektromanyetizma , diferensiyel denklemler vs. bir çok konu var. Matematik bilmeyen elektrikten bahsedemez. Ülkemizde çarpım tablosunu bilmeden liseden mezun olanlar var gerçi. Neyse o başka bir konu.

Sadece matematik değil ki. Fizikte bilmen gerekir.4 işlem elektrik elektronik için çok yetersiz. Trigonometri, karmaşık sayılar, lineer cebir, elektromanyetizma , vs. bir çok konu var. Matematik bilmeyen elektrikten bahsedemez. Ülkemizde çarpım tablosunu bilmeden liseden mezun olanlar var gerçi. Neyse o başka bir konu.
Siz biliyormusunuz bu konuların hepsini

Bilmediğim şeyin gerekli olup olmadığı kanaatine varmam da zor olurdu sanırım.
Benim okuyacağım bölüm sadece elektrik elektronik yok sadece derslerde temel elektronik var diğer dersler elektrik ile ilgili hem elektrik hemde elektronik için matematik şart mı?

http://teknikbilimler.gazi.edu.tr/posts/view/title/elektrik-ve-enerji-bolumu_ataturk-myo-108056

Verdiğim linkte Gazi Üniversitenin Elektrik ve Enerji Bölümünde verilen ders içeriklerine ulaşabilirsiniz. Her yarıyıl takvimi için verilen derslerin amaç, hedef ve içerikleri rar halinde siteye yüklenmiş. Onları inceleyip matematiğin gerekli olup olmadığı muhakemesini yapabilirsiniz. Hatta öncelikle Matematik-1 ve Matematik-2 derslerine göz atınız.

Kısaca söylersem bahane üretmeyi bırak sorunu çöz.
Öyle anlamıyorsan başka türlü bir yöntem bul ve anla.
Hiç anlamıyorsan 10 katı çalış diğerlerinin yarısı kadar anla.
Sen elinden geleni sonuna kadar yap, olmuyorsa senin harcın değildir dert etmene gerek yok, elinden gelen işlere bakarsın.

http://teknikbilimler.gazi.edu.tr/posts/view/title/elektrik-ve-enerji-bolumu_ataturk-myo-108056

Verdiğim linkte Gazi Üniversitenin Elektrik ve Enerji Bölümünde verilen ders içeriklerine ulaşabilirsiniz. Her yarıyıl takvimi için verilen derslerin amaç, hedef ve içerikleri rar halinde siteye yüklenmiş. Onları inceleyip matematiğin gerekli olup olmadığı muhakemesini yapabilirsiniz. Hatta öncelikle Matematik-1 ve Matematik-2 derslerine göz atınız.
Aynen peki üniversite den sonra lazım olur mu bu konular.
Kısaca söylersem bahane üretmeyi bırak sorunu çöz.
Öyle anlamıyorsan başka türlü bir yöntem bul ve anla.
Hiç anlamıyorsan 10 katı çalış diğerlerinin yarısı kadar anla.
Sen elinden geleni sonuna kadar yap, olmuyorsa senin harcın değildir dert etmene gerek yok, elinden gelen işlere bakarsın.
5 yıl kitap açmadığım için türev integral vb zor konuları bilmiyorum 4 işlem biliyorum matematik videosu izliyorum anlamıyorum elektrik e çok meraklıyım evimde arızaları ve priz duy sigorta gibi parçaları ben yapıyorum. Bundan vazgeçip sözel bölümü seçeyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri