Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
17_10_20_13.jpg

İÇİNDEKİLER

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ YÖNETMELİĞİ

I. YÖNETMELİĞİN KAPSAMI

II. YÖNETMELİĞİN UYGULANMASI

III.TARİFLER

IV. GENEL HÜKÜMLER

V. YÖNETİMLE İLGİLİ HÜKÜMLER

V.A. ELEKTRİK TESİSATÇILARINA DAİR HÜKÜMLER

V.B. İÇ TESİSLERİN YAPILMASINDA GÖZÖNÜNDE

BULUNDURULACAK KONULAR

V. C. BAĞLANTI ȘARTLARI VE TESİSİN GÖZDEN GEÇİRİLMESİ

VI. TEKNİK KONULARLA İLGİLİ HÜKÜMLER

VI.A. KORUMA TEDBİRLERİ

VI.A.l. KAZALARIN ÖNLENMESİ

VI. A.2. AȘIRI GERİLİMLERE KARŞI KORUMA

VI. A.3. TOPRAKLAYICILAR

VI. A.4. DENEYLER VE DENETİMLER VI.B. ELEKTRİK MAKİNELERİ-TRANSFORMATÖRLER VE REAKTANS BOBİNLERİ

VI.C. ENERJİ ODASI, KABLO BACASI (KABLO ȘAFTI), ÖTEKİ İŞLETME ARAÇLARI VI.D. İLETKENLER VE YER ALTI KABLOLARI

VII. ÖZEL İŞLETME YERLERİ VE TESİSLERE AİT EK HÜKÜMLER

VIII. ÖTEKİ TESİSLER İLE ZAYIF AKIM TESİSLERİNE AİT
HÜKÜMLER

IX. YÜRÜRLÜĞE İLİȘKİN HÜKÜMLER

Ekli dosyalar

• eb53b5052d534ea_ek.pdf
    2.3 MB · Görüntüleme: 285
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bunu kitap olarak nasıl elde edebiliriz ?

arkadaşlar bana dublexs bodrumlu ev elk.tesisat şeması lazım gönderirseniz sevinirim.teşekkürler

bugüne kadar emo'nun yaptığı tek faydalı icraat olmuştur. o da yeni yönetmeliği kabul ettirmekle olmuştur

selamlar. ben anahtar, priz ve buatların yerden yükseklik standartlarını öğrenmek istiyorum alt ve üst sınırlarıyla. iç tesisat yönetmeliğini ve kuvvetli akım yönetmeliğini inceledim ama bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar üstte yazdığım konuda biri bana yardımcı olsun lütfen :)

anahtarlar zeminden 110cm prizler yerden 40cm yüksekliğinde olmalıdır.

Bu yönetmelik en son 2005 yılında mı yayımlandı, 2010 yılında yayımlanan yok mu acaba_?

arkadaşlar tokinin yapmış olduğu bi şantiyede çalışıyorum. kontroller enerji odasında pencere olmaz dedi enerji odasında ve jeneratör odasında su gideri olması lazım falan bunun gibi enerji odası ve jeneratör odasının nasıl olması gerektiğine dair yönetmeliği nerden bulabiliirim. hangi yönetmelikte nerde geçiyo bilgisi oolan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri