Elektrik çizim programı

Mcmlca1

Üye
Selamın aleyküm Meslektaşlarım herkese kolay gelsin.
Bi konu hakkında danışmak için yazdım. Kendi çapımda bi elektrik projesi oluşturuyorum fakat kagıt üzerinde cetvelle çizim pek iyi olmuyor. fotografını ekledigim gibi bir programa ihtiyacım var. Kendim kullandığım anahtar ve sigortaların resmini Google dan bulup programa eklicem programdanda ara kablo baglantılarını yapacağım bir programa ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.
IMG_20220417_130748.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Selamın aleyküm Meslektaşlarım herkese kolay gelsin.
Bi konu hakkında danışmak için yazdım. Kendi çapımda bi elektrik projesi oluşturuyorum fakat kagıt üzerinde cetvelle çizim pek iyi olmuyor. fotografını ekledigim gibi bir programa ihtiyacım var. Kendim kullandığım anahtar ve sigortaların resmini Google dan bulup programa eklicem programdanda ara kablo baglantılarını yapacağım bir programa ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. Ekli dosyayı görüntüle 86900
Bu büyük ihtimal paint te çizilmiş. Konvansiyonel bir devre çizimi böyle olmaz. Kablo kodları yok, klemens isimleri yok, kablo kesitleri yok. Hatta hiç birsey yok. Al götür kabloyu şuraya tak elektrik şeması olmuş malesef. Yanlış bağlantı yapılma ihtimali %100.

Bu büyük ihtimal paint te çizilmiş. Konvansiyonel bir devre çizimi böyle olmaz. Kablo kodları yok, klemens isimleri yok, kablo kesitleri yok. Hatta hiç birsey yok. Al götür kabloyu şuraya tak elektrik şeması olmuş malesef. Yanlış bağlantı yapılma ihtimali %100.
Buradaki amacım birine baglantı yaptırmak degil sadece kabloların nereye çekileceğini deneyimsiz kişilerede yaptırabilmek. Baglatı kısmında ise işi bilen kişilerin devreye girmesi. şimdi yanında ki çıraga profesyonel bir çizim şeması versen afallar zaten bende okuyamıyorum o çizimleri . Ama bu çizim biraz daha basit herşey teknik degil

Elektrikçilik ciddi bir iştir. Böyle saçma çizimlerle iş yürümez yürütülmez. İşi işin ehli, şema çizmeyi bilen, çizilmiş şemayı okuyabilen yapsın. Ondan sonra kaza oldu, çarpıldı öldü, tesisatta kısa devre oldu bina yandı vs. vs. Örnekleri artırmak mümkün bu kafayla iş yapılırsa, iş yaptırtılırsa.

Elektrikçilik ciddi bir iştir. Böyle saçma çizimlerle iş yürümez yürütülmez. İşi işin ehli, şema çizmeyi bilen, çizilmiş şemayı okuyabilen yapsın. Ondan sonra kaza oldu, çarpıldı öldü, tesisatta kısa devre oldu bina yandı vs. vs. Örnekleri artırmak mümkün bu kafayla iş yapılırsa, iş yaptırtılırsb

Elektrikçilik ciddi bir iştir. Böyle saçma çizimlerle iş yürümez yürütülmez. İşi işin ehli, şema çizmeyi bilen, çizilmiş şemayı okuyabilen yapsın. Ondan sonra kaza oldu, çarpıldı öldü, tesisatta kısa devre oldu bina yandı vs. vs. Örnekleri artırmak mümkün bu kafayla iş yapılırsa, iş yaptırtılırsa.
Usta biz tutup otomobil fabrikası kurmuyoruz ufak tefek işlerde kendimizi ifade edebilmek için basit bir devre çizimi yapmak istiyoruz bu ülkede üni okuyup yanımıza çırak olarak gelenleride gördük. Tabi üni Keri küçümsemek degil amacım fakat böyle çizimlere Merak sardım bu aralar

cade_simu var kumanda çizim programı basit işlerde işinizi görür. ( programa göre yeterli simülasyonda yapıyor)

kareli deftere cizilip gönderilen makina panosu gördüm normal yani siz yeter ki çizin

Usta biz tutup otomobil fabrikası kurmuyoruz ufak tefek işlerde kendimizi ifade edebilmek için basit bir devre çizimi yapmak istiyoruz bu ülkede üni okuyup yanımıza çırak olarak gelenleride gördük. Tabi üni Keri küçümsemek degil amacım fakat böyle çizimlere Merak sardım bu aralar
Üslubunuz hiç ama hiç hoş değil. Size okulsuz ve alaylı diyen olmadı ki ( ayıp değil bence ) siz mekteplilere ayar vermeye kalkıyorsunuz.

cade_simu var kumanda çizim programı basit işlerde işinizi görür. ( programa göre yeterli simülasyonda yapıyor)

kareli deftere cizilip gönderilen makina panosu gördüm normal yani siz yeter ki çizin
Evet internetten görsellere baktım işime yarayacak gibi gözüküyor. Benim istediğimde zaten sigortanın teknik olarak çizimi degilde görsel olsun bu işten hiç anlamayan bile baktıgı zaman sigorta oldugunu anlasın. Buda söylediginiz programda mevcut gibi duruyor Google görsellerine baktım. Teşekkür ederim 🙃
Üslubunuz hiç ama hiç hoş değil. Size okulsuz ve alaylı diyen olmadı ki ( ayıp değil bence ) siz mekteplilere ayar vermeye kalkıyorsunuz.
''İşi işin ehli, şema çizmeyi bilen, çizilmiş şemayı okuyabilen yapsın'' ben kimseye ayar vermiyorum buradan anladıgım şema çizmeyi ve okumayı bilmeyen elektrikçilik yapmasın olarak anladım. Şema çizip şema okumadan bazı işler yürümeyebilir fakat bizim iş şemasızda yürüyor.

Son düzenleme:
umarım oraya yazdığın yaşın doğrudur ki sana sıfat filan kullanmayacağım.
1- ben alaylıyım ve ustayım
2- usta tutupta otomobil fabrikası değil hiç bir fabrikayı açamazsın
3- büyüklerine karşı saygılı olmalısın
4- bizler seninle meslektaş filan değiliz sen sadece okula giden bir çocuksun
5- küçümseyerek konuştuğun @bolubeyi öğretmendir ve @Under Ground , ikisi de yüksek mühendislerdir
6- biraz daha edepli olursan sana cevap filan verebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri