Elektrik çarptığında titreme nedeni

Öncelikle elektrik akımına kapılanlara geçmiş olsun diyorum elektrik ac de dc de tehlikelidir boşluğa gelmez dikkat edelim ve eldiven ayakkabı sandalye halı ile toprakla olan mesafemizi arttırmalıyız

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
AC yi sevmem derken gerçekten beni fena yaptı, 380 volt sanayi çarpıldım, 220 volt Şebeke çarpıldım, DC kaynak makinesi çıkışı ona da çarpıldım, ben onu hiç sevmiyorum ama sanırım o beni çok seviyor. karşılıksız aşk hiç kimseye tevsiye etmem. öldürmeyen de öldürmüyor.
380 volt sanayi nasıl çarpıyor hocam 2 fazı aynı anda tutmanız gerekiyor. Başka yolu var mı merak ettim de

Carpilmak çok kötü bir duygudur. Psikolojik olarakta çok fazla sarsıyor. Sevdikleriniz için önlem alın dikkat edin!!!

İllaki Hertz ile alakali bir durum. O yüzden AC çarpar DC Sever derler. Sever değildi sanki ama ona benzer bir şeydi aklıma gelmedi.

kesinlikle katılıyrum...ilk çarpılmam da baya psikolojim bozulmuştu..
lise yada üniversited eokurken duymuştum tam manasi nedir şayet bilemedim elektrik biryerden giriyorsa biryerden çıkmak zorunda diye bir şey hatırlıyorum ...
yani faz dan grince nötr den çıkıyor mu ?
o yüzden dikkat etmek lazım Alah affder elektrik affetmez....

380 volt sanayi nasıl çarpıyor hocam 2 fazı aynı anda tutmanız gerekiyor. Başka yolu var mı merak ettim de
sanayi makineleri 380 volt yeterli mi? kaçak varsa makineyi tutarsan bir güzel çarpılırsın, bağırırsın ama sesini kimse duymaz, bırakmak istersin bırakamazsın, çektiğin acıyı anlatmama gerek yok sanırım.

sanayi makineleri 380 volt yeterli mi? kaçak varsa makineyi tutarsan bir güzel çarpılırsın, bağırırsın ama sesini kimse duymaz, bırakmak istersin bırakamazsın, çektiğin acıyı anlatmama gerek yok sanırım.
380 tabiki yeterli 3 fazlı bir sistem için fakat yine de dediğiniz gibi olsa kaçak durumunda 1 fazdan devre kendini tamamlar. 2 faz aynı anda olsa zaten makine üzerinden fazlar çakışır böyle bir durum olursa. Benim düşüncem bu yönde ve kafama takılan bir konu bu. Acaba yanlış biliyorsam doğrusunu açıklayabilir misiniz.
Bu arada geçmiş olsun tekrar yaşamamanız dileğiyle

380 tabiki yeterli 3 fazlı bir sistem için fakat yine de dediğiniz gibi olsa kaçak durumunda 1 fazdan devre kendini tamamlar. 2 faz aynı anda olsa zaten makine üzerinden fazlar çakışır böyle bir durum olursa. Benim düşüncem bu yönde ve kafama takılan bir konu bu. Acaba yanlış biliyorsam doğrusunu açıklayabilir misiniz.
Bu arada geçmiş olsun tekrar yaşamamanız dileğiyle
bilmiyorum arkadaşım ben elektrikçi değilim. mühendis de değilim, elektronikçi de

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri