Elektrikçi maaşları...?

Benim sorduğum daha çok elektrik taahhüt firmaları...nasıl taahhüt firmaları..ciddi referans edinmiş firmalar..
mesela AVM yapmış bitirmiş..belli bankaların şubelerini yapmış..ciddi ciddi bu işe sarılmış yerler..
formen i falan sormuyorum..bizzat sahada bilfiil çalışan, tava yapan,kablo çeken, belki yanında 1-3 tane daha acemi çalıştıran eklektrikçi ustasından bahsediyorum..

1.500 -2.000 tl mesai dahil maksimum ücret. En az 5 yıl deneyimli. Mesaide ortlama 20 saat.

Piyasada pişmedikten sonra sağlam bir maaş beklemek çok yanlış. Teknisyen,tekniker olarak da farklar mevcut tabi. Örnek olarak Manisa-Vestel bakımcı teknisyene 1500,teknikere ise 1800 Lira veriyor. 8-5 mesai saatleri içinde o da.

2 yıllık teknisyenim mesailerle zar zor 1 300 1 500 tl

Şantiye demişsin,antalya da otel şantiyelerinde en kralına 1300 1500 verilir ustalara ....en kötü şartlarda barınırsın,pisliğin içinde yemek yersin o da yemek denmez zaten...İssssssyaaaaaann edersin nafile.

1000-1300 arası değişen fiyatlardır mesaisiz uzun süre aynı firmada çalıştıysanız 1600 civarı birşeydir. Firmalar istediği kadar köklü olsun artık elektrik ustalarına daha fazlasını vermez türkiye şartlarında

Bu meslek öyle bir meslekki bilen bilir.adam şanslıdır eli pense tutmaz birilerinin aklı ile işi götürür iyi maaş alır yan gelir yatar,birileride işi iyi bilmesine ragmen hatta iyi niyetili olup birilerini idare eder hak ettigi parayı alamaz.şunuda iyi bilmek lazım bu meslekte sabah iş başı belli ama akşam paydos saati belli degil bunları bilenlerde bilir.mesai parası alınır alınmaz hatta verirler vermezler.bu iş o kadar yapan çokki yetkilimi yetkisizmi araştıran yok soran yok apartmanın kapıcısından tutun mahallenin bakkalı nalburu emlakçısı her kes elektrikçilik yapıyor.birde soroyoruz NE KADAR MAAŞ ALIYORUZ DİYE...

Güzel kardeşim iyi de oralarda çalışanlar şanslılar her kes orası gibi yerlerde çalışmıyorki.bazı yarı devlet iştiraki firmalardada 900 tl ye çalışan teknikerler var.neresi diye merak edersen yarısı araplara satılmış yarı devlet malı büyük bir firma( OM) LA Bitiyor firmanın adı.Buna ne demeli...

sirketler ikiye ayrilir. İsci kiymeti bilen sirket,isci kiymeti bilmeyen sirket. Sunu dile getirmek istiyorum herseyi eksksiz yaparsnz ama hak ettiginiz ucreti alamazsnz. musluman sirketlerde arefe gun ogleye kadar is vardr ama yabanci bir sirkette o gun tatil ve ikramiye verilir. hersey gorundugu gibi degil tabi . Ama olay su piyasada kendini ucuza satan kisiler oldukca cok bisey beklememk lazm

herkesin her işi yaptığı bi memlekette ücret konuşmak yersiz bence....kaldı ki bu işi elektrikçilik diyerek kesip atamazsınız kaç farklı dal var aşağı doğru bir düşünün ama buna rağmen hallederiz abi diyenler var...saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,833
Son üye
Mami545480

Yeni konular

Geri