Coyote

Üye
Hadi Bakalım Hangisi A mı? B mi? C mi? D mi?

Benim Jokerim Varmı??? :D :D

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Benjamin Franklin veya Stephen Gray Olabilir

Benjamin Franklin
180px-Benjamin_Franklin_by_Jean-Baptiste_Greuze.jpg

Özellikle elektrik olaylarıyla ilgili araştırmalar yapan Franklin, elektrik yüklerindeki artı ve eksi uçlarını keşfetti ve elektriğin korunumu ilkesini ortaya attı. Fırtınalı bir havada uçurtma uçurarak gerçekleştirdiği deneyi sonunda şimşeğin elektriksel! Olay olduğunu keşfetti. Elektrikten etkilenmeleri sebebiyle kendisinin kurtulmasına rağmen iki yardımcısının öldüğü bu deneyden yola çıkarak paratoner'i keşfetti

Ah ben ne yaptım böyle hemen sileyim bari :D

hehe ben biliyordum zaten benjamin amcanın alektrigi keşfetiğini bakayım dedim siz biliyormusunuz :eek: :eek:

senin anket işe yaramadı ama belki birilerinin işine yarar

elektrik orta çağda yunanlılar tarafından kehribarın(yunanca elektron demek, zaten elektrikte elektronların hareketi ile oluşur.) pamuğa sürtünmesi ile keşfedilmiştir.

shinobi ' Alıntı:
elektrik orta çağda yunanlılar tarafından kehribarın(yunanca elektron demek, zaten elektrikte elektronların hareketi ile oluşur.) pamuğa sürtünmesi ile keşfedilmiştir.

Bilgiler İçin Teşekkurler shinobi

birşey değil
aydınlatıcı olduysa ne mutlu bana

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular