Elektralux 2100 elektrik süpürgesi Sorunu

Makinanın hortum girişinde çalışırken emiş gayet iyi hortumu ve kafasını takınca makina emiş yapmıyor tüm kontrolleri yaptım tıkanma yok açık ama aksesuar takılıyken kesinlikle emiş yapmıyor sorunu birtürlü çözemedim ne olur yardımcı olun

PArçaları takınca seste değişiklik var mı, yerine tam oturmazsa parçada çatlak delik varsa emiş yetersiz kalır.

Yk4Dgz.jpg

nMERQl.jpg

LAQyvj.jpg

1vNLaj.jpg

PkQ0N5.jpg

v5Zb74.jpg

o3EjmX.jpg

3LA7Z9.jpg

9oGQP8.jpg

Merhaba.Metal boruda ve plastik hortumda bir tıkanma olmadığına göre (Tıkanma varsa motor devri sesi çok yükselir,açık olduğunda ise hortum takılı iken emiş ucu
tam boşta iken ses pek değişmez,bir ayrım olarak) hortum geçme iç bağlantılarında veya resimlerde yeşil renkte görülen hava emiş ayar kolunda bir açıklık olabilir,böyle bir açıklık varsa,bu emişi artırmak için öncelikle onu tam olarak kapatmalısınız.

Hortumların metal emiş borusu+emme kafasına olan bağlantıyı sağlayan plastik hortumun bu başlıklarında hava kaçağı olabilir.Bunu o sırada o noktalardan gelen ıslık veya uğultu ile duyabilirsiniz.Böyle bir durum varsa eğer emme resimlerde görülen bağlantı vidalarından,plastik pim şeklinde geçme bağlantılar varsa eğer, bu noktaları bir tornavida ucuyla iterken diğer elinizle çekip ayırarak söküp aldıktan sonra, bağlantı yerlerinde bir boşluk varsa sıcak silikon veya bally yapıştırıcısı sürüp tekrar bu vidalarıyla
bunları kapatın.Emme başlığı (kafasının alt yüzeyinde 2 vida bu kafayı fazla kullanımla oluşan ve sıkışan toz kütlesi veya yumaklarından temizlemede bir tornavida ile açmak ve temizlemek için vardır.Çekişi çok verimli hale getirmek için gerekirse bu vidaları da açabilir,temizlikten sonra bu metal bölmeyi vidalarıyla tekrar kapatabilirsiniz.Bu resim örnekleri verilen makina sulu tipteki Vestel-Fırtına'dır.

Bu işlemlerden sonra hortumda yırtıklar,ayrılmalar,vb. yani sn.by lent'in de belirttiği gibi yoksa sonunda bir kaçak kalmadığını,ilk haliyle emiş yaptığını göreceksiniz.Kolay gelsin.

Bilgi paylaşımı için sonsuz teşekkürler.Kontrollerimi yapıp sonucu sizinle paylaşacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri