Elektrık süpürge kaçak akım rölesı atıyor

Merhaba saygı değer ustalarım elimde arzun 800 wat bir elektrik süpürge var
Çalıştırdım belli bir zaman geçtikten sonra kaçak akım rölesi atıyor yaklaşık 5 dakika sonra kaçak akım rölesi atıyor atıyor fakat başka bir elektrik süpürgesinde atmıyor
Supurge motorunu söktüm ama içinde herhangi bir anormallik durum yok süpürge de topraklamalıda degil
Kacak akım rölesi kaliteli bir marka anlamadım bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

Merhaba başka prizde aynı durum mu gerçekleşiyor? Kablosunu kontrol edin bir yerde zayıflama yıpranma var bence, bundan dolayı faz nötr dengesi bozulup kar atıyor. Başka kablo veya kısa da olsa iş görür motoru test edebilirsiniz. HAtırladığım kadarıyla elinizden benzer elk tamiratları gelir, yine de uyarayım motoru denerken sabitleyin yoksa elk. verir vermez bir tarafa ani hareket edecek ve sonuçları öngörülemez!

Yok olmaz zaten bildiğim kadarıyla topraklama

O zaman kaçak akımın atmasının mantığı yok.

Fazdan gelen gerilim eninde sonunda nötr den dönecek. Ha bu arada bu makinanın gövdeside plastik. Ordanda akamaz kaçak akım.

Sizin ya pirizde ya tesisatta başka bir durum var. Nötr gevşekliği olabilir. Piriz hatası olabilir. Kablo erimiş v.s. olabilir. Bu pirizde ufo gibi ağır akım çeken bir cihaz çalıştırdınızmı hiç?

Topraklama yoksa kar atmaz. Prizde anormallik olabilir.
Benzer sorunu firinin prizinde gordum. Faz veya notr prizin metal kismina deyip kar atiyordu.
Sizinki gibi arada sirada yapiyordu.
Bu arizayi bulmak baya zorlamisti beni.

Verdiğiniz bilgilerden dolayı hepine ayrı ayrı Teşekkür ederim sağolun

Arkadaşlar su gitmiş icinine ondan atıyor kaçak akım rölesi

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular