ELEKTRİKLİ ŞOFBEN SEÇİMİ VE TOPRAKLAMA HAKKINDA YARDIM

Konunun başında hangi marka şofben daha iyi diye sormuşlardı. Aslında hepsi aynı. Pek çok üründe olduğu gibi parçaları dışarıdan geliyor. Ben İHLAS almayı düşündüm. Güneş enerjisi kullanıyorum. Kışın ılık sudan yararlanmak için batarya duş çıkışına T- aparat ve 2 tane valf aldım.Şofbeni batarya duşunu çıkarmadan yandan verecektim. İhlas servisine bunları da ücret karşılğı takın yeni taşındım evde ingiliz anahtarı yok ben takamıyorum dedim. Servis gayet sinirli şekilde tesisatçı çağır ben civata bile sıkmam dedi. Ben de senden almam dedim. Berber arkadaş VEİTO kullanıyordu. Akşama kadar açık 3 yıldan beri bir kere bile arıza yapmadığın söyledi. Ben de VEİTO satan kişiye 20 lira fazla veririm diyerek durumu izah ettim. Kabul edip taktılar. Tavsiyem şofben alacaksanız önce servisinle konuşun. Naza çekiyorlarsa bir daha muhatap olmayın. Piyasada envai çeşit şofben var. Çevrenizde kullananlara da sorun Ben VEİTO derim.

Konunun başında hangi marka şofben daha iyi diye sormuşlardı. Aslında hepsi aynı. Pek çok üründe olduğu gibi parçaları dışarıdan geliyor. Ben İHLAS almayı düşündüm. Güneş enerjisi kullanıyorum. Kışın ılık sudan yararlanmak için batarya duş çıkışına T- aparat ve 2 tane valf aldım.Şofbeni batarya duşunu çıkarmadan yandan verecektim. İhlas servisine bunları da ücret karşılğı takın yeni taşındım evde ingiliz anahtarı yok ben takamıyorum dedim. Servis gayet sinirli şekilde tesisatçı çağır ben civata bile sıkmam dedi. Ben de senden almam dedim. Berber arkadaş VEİTO kullanıyordu. Akşama kadar açık 3 yıldan beri bir kere bile arıza yapmadığın söyledi. Ben de VEİTO satan kişiye 20 lira fazla veririm diyerek durumu izah ettim. Kabul edip taktılar. Tavsiyem şofben alacaksanız önce servisinle konuşun. Naza çekiyorlarsa bir daha muhatap olmayın. Piyasada envai çeşit şofben var. Çevrenizde kullananlara da sorun Ben VEİTO derim.
veitonun fiyatı ne kaça aldınız bende almayı düşünüyorum bende fakir var hakikaten fakir işi 60 tl ye almıştım suyu açınca gerilimi açan kısımdan su akıtıyor az birşey
ve ayrıca ihlaslar çok pahalı bir ara sormuştum 180 tl demişlerdi bende almadım

MERHABA. ELEKTRİKLİ ŞOFBEN ALMAM GEREKİYOR. İNTERNETTEN ALACAĞIM VE BAZI MARKALARIN ÜCRETSİZ MONTAJ HİZMETLERİ var. ANCAK EVDE TOPRAKLAMA OLMASI GEREKİYORMUŞ SANIRIM.
VAR MI YOKMU BİLMİYORUM BUNU ŞÖYLE TEST ETTİM EVDEKİ PRİZLERDEN BİRİNİ SÖKTÜM İÇİNDE KAÇ KABLO VAR DİYE BAKTIM. SONUÇ ARTI VE EKSİ OLMAK ÜZERE 2 ADETTİ. BANA GÖRE TOPRAKLAMA YOK.

İLK SORUM;
TOPRAKLAMA olMAYAN EVDE ELEKTRİKLİ ŞOFBEN ÇALIŞIRMI ÇALIŞSA DAHİ TEHLİKELİ MİDİR?
İKİNCİ SORUM; MARKA OLARAK ÜCRETSİZ MONTAJ İMKANI VEREN ARZUM VAR. BENİM İSTEDİĞİM ARZUM YADA FAKİR. AMA BU MARKALARINDA ÇEŞİTLİ MODELLERİ VAR.
AŞAĞIDAKİ GİBİ;
Arzum AR-011 Fontana Elektrikli Şofben
Arzum AR-010 Termal Elektrikli Şofben
Arzum AR-012 Laguna Elektrikli Şofben
Fakir MWH-7000 Elektrikli Şofben
Fakir Calenta Elektrikli Şofben

ÖTE YANDAN ŞU MARKALARDA VAR;

Airfel IWH-12 Ani Su Isıtıcı
ARNİCA, FELİX, EMİNÇELİK
AYRICA İHLAS'IN DA İKİ MODELİ VAR.

SİZCE HANGİSİNİ TERCİH ETMELİYİM. GÜVENLİK BENİM İÇİN ÖN PLANDA.
TOPRAKLAMA MEVZUSU VE ÜRÜN SEÇİMİ KONUSUNDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
EĞER SAKINCASI YOKSA HEPSİNİN BİR ARADA BULUNDUĞU ÜNLÜ BİR İNTERNET ALIŞVERİŞ SİTRESİNİN LİNKİNİDE VERMEK İSTİYORUM? ÖZELLİKLERİNE BAKABİLİRSİNİZ DAHA HIZLI OLMASI AÇISINDAN.
arkadaşım merhaba
arkadaşım insan hayatı bu kadar ucuz değildir.elektrik mesleğini ayaklar altına sermeyelim.insanların uzaya uçtuğu bir zamanda her nedense biz basit bir topraklama hattını çekmekten aciziziz bu kadar kolaycılığı bırakalım bence.yani şunu nalatmaya çalışıyorum;işni uzman bir arkadaşa yaptır,her ne olursa olsun mutlaka topraklama hatını çektir birde kaçak akım rölesini mutlaka taktır.
kolay gelsin

Son düzenleme:
Veitoların standartları 150 tl. Ben 170 tl ye basınç ayarlılarından aldım hiç gerek yok. Valfla suyun basıncını ayarlamak daha sağlıklı. ihlas bu üründen çok para kazandı. Tok satıcı olduğu için almadım. Arızalar kullanıcı hatasın da çıkıyor. Örnek su tam dolmadan elektriği açmak. Gevşek montajdan da su sızdırabilir. Elektrik işi ile uğraşanlara da sorun. Sinan Güner diye marka çıkmış onu da tavsiye ettiler.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri