ELEKTRİKLİ ÇİT YAPIMI YARDIM !!!!!!!

djazrael

Üye
Ustalar ben bir elektrikli çit devresi yapmak istiyorum ama bazı sıkıntılar yaşıyorum bc237 ile yapılmış bir flipflop devresine ırf640 bağlayarak bir devre yaptım ama ya ırf yanıyo yada istediğim şiddette yüksek voltaj alamıyorum.. 555li osilatör devresine 3n3055 bağlayarak bir devre yaptım ondada 555 yanıyo lütfen bu konuda tecrübesi bilgisi olan varsa bana bi yardım edebilirmi????

Bu işler ölüme sebep verebilir, yaparken siz, kullanırken herkez tehlike altındadır, ben kullanılacağı yer ıssız ada dahi olsa elektrikli çite karşıyım, çoluk çocuk, dalgın bir kişi, uyarıyı anlayamayan birkimse bu cihazdan ötürü yolcu olabilir ben bu sorumluluğu almam, bunun yerine eğer maksat bostandan zararlı hayvanları kovma gibi birşey ise yüksek ses çıkaran tüple çalışan sistemler var bunun gibi yüksek ses çıkaran elektrikli bir sistem üzerinde çalışmak daha mantıklı birde kurulumu daha kolay. Bunlarla birlikte illaki yapılacaksa elektrikli çit yapmak hobi devresi değildir, bizim yardımımızla yapacaksanız hiç yapmamanız lazım.

hazır satılanları var daha ucuza gelir bence.slm

:)kafana gore ver çift fazı kavrulsun ortalık:) bir anımı anlatayım yerı gelmişken 12 eylül ortalık karışık şirketın mısafırhanesınde yalnız kalıyorum ne olur ne olmaz kapının arkasına elektrikli cop yaptım kablo 220 volta takılı ihtılal oldu ben bu aletı parçalamadım oylece duruyor bır akşam bır takım asker mısafırhanenın etrafını çevırdıler arama yapıyorlar sıra benım odaya geldı aradılar bışey yok askerın bırı bu aletı buldu bu ne der demez çarpılması bır oldu içimden ayvayı yedık dedım asker bide yandım anam bağırdı rutbelıler doldu odaya aldılar benı attılar nezarete Allahtan komutanı tanıyorum geldı guvendığım dağlara kar yağmış ne işin var burda dedı durumu anlattım eğer tanımasaydılar kesın bir iki sene yatardım bence 220 veya 380 ile şaka olmaz :))

Ne kadar da güzel söylüyorsunuz..Ver çift fazı , yasal mı ?....Yahu arkadaşlar bu yasal olsa bile bir kişinin ölümüne veya yaralanmasına sebebiyet versin sizi Cumhurbaşkanı bile kurtaramaz ve kurtarılmamasından yanayım zaten..İnsan hayatı her şeyden önemlidir...saygılar...

Bunu filmlerde hapishanelerde falan kullanıyorlardı. İnsanlar için yapılması saçma değil mi? Üstüne bi iletken cisim attığında kısa devreden tamamlar. Ben mi yanlış biliyorum?

Basit bir devre için bu kadar laf..söz etmeye hiç gereği yok arkadaşımızın bir ihtiyacını gidermek benim için ne büyük lütüftur. örnek vermek istersek binlercesini sizler benden çoğunu bilirsiniz . Adamlar atom
bombası vs daha buna benzer neler yaptılar ama hala bizde eski tas eski hamam .Bizler bilgimizi ,tecrübelerimzi bir birimizle paylaşırsak ancak o zaman. bağımsız bir ülke haline gelebiliriz. Türkiyenin etrafına bir bakın filistin, ırak ,suriye,Mısır daha nice başka ülkelerde hergün yüzlerce insanlar ölüyor kimin umurunda ALLAH aşkına bi söyleyin hepinize saygılarımla.....

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri