ELEKTRİK tesisatı çok berbat bağlantılar yapılmış düzenlenmesi öneri ?

aydd

Üye
arkadşalar elektrikçiden yediğimiz kazık bir yana yaptığı iş bir yana rezalet. alah böle insanlarla kimseyi karşılaştırmasın.

karman çorman kablolar hepsini itelemiş sokuşturmuş bir sürü bant ve ekler kaynıyor bu ekleri düzenlemek için klemens kullanabilirmiyim öneriniz nedir yardımcı olurmusunuz tşkrler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kablolar ttr ise çekirdek klamens , tek damarlıise kıskaçlı klamensler kulanmanı tavsiye ederim 3lü 5li secenekleri varr kıskaclı olanların kolay gelsin

bence her ek yeri benim şahsi düşüncem arıza kaynağıdır.
Anladığım Kadarıyla Dağıtım Panosunu düzenleyeceksin.
Bence Elinden geliyorsa Kabloları yenisi ile Bütün Vaziyete çevir.
eğer elektrikten anlamıyorsan ana sigortadan kapat kabloları tek tek değiştir. böylece karıştırmış olmazsın ne nereye gidiyordu derdine düşmezsin yani.

klemens iyidir ama bir arıza durumunda çok pis eriyor birbirne geçiyor. jeneratör'ün pako şalteri arızalanmış görsen klemens felan kullanmazsın.

yazmayı unutmuşum evet pano varya saatlerin takıldığı bu panouyu düzenlemek istiyorum klemens eriyor diyorsunuz ne yapacaz peki şu an birbirine dolandırılmış ve üzerine bant çekilmiş durumda duruyor görseniz bunu yapan adamın işçiliğinden şaşarsanız birde elektrikçi olacak

yazmayı unutmuşum evet pano varya saatlerin takıldığı bu panouyu düzenlemek istiyorum klemens eriyor diyorsunuz ne yapacaz peki şu an birbirine dolandırılmış ve üzerine bant çekilmiş durumda duruyor görseniz bunu yapan adamın işçiliğinden şaşarsanız birde elektrikçi olacak

:D ne olacak herkes günü kurtarmanın derdine girmiş.
ya kabloları dediğim gibi yenileyeceksin.
birde ben kullanmadım da porselen oluyordu yanlış bilmiyorsam malzemesi öyle klemens'lerde var. oda olabilir.

ben arıza durumlarında eriyor dedim yanlış anlaşılmasın.

nya kablolar için sayaç panosunda klemense gerek yok anladıgım kadarıyla kablolar uzun bırakılmış bi kaçtanede ek var bu senin kafanı karıştırıyor eger anlamıyorsan bir elektrikçi çagirman senin için daha iyi olur

kablolar ttr ise çekirdek klamens , tek damarlıise kıskaçlı klamensler kulanmanı tavsiye ederim 3lü 5li
secenekleri varr kıskaclı olanların kolay gelsin

arkadaşım bu kıskaçlı klemens nasıl oluyor,resim koyarmısın yada link.tşk.

arkadaşım bu kıskaçlı klemens nasıl oluyor,resim koyarmısın yada link.tşk.

Sıkıştırmalı tip buat klemensi. Vidalama olayı yoktur nya iletken direk delikten sokulur içerisindeki yay sıkıştırır.

wago-klemens.jpg

birbirine dolandırılıp üzeri izoleli bantla sarılmış dediğin kablolar kofradan sayaçlara dağıtımı yapılmış olan 3 fazın kablolarıdır . 3 fazı eşit miktarda sayaçlara dağıtmak için ek yapılmıştır. renkleri kahve-siyah ve gridir. nötr hattında ( mavi renkte olan kablon ) dairelerin ve sayaçların nötrlerinin birleşimi yapılıp üzeri izoleli bantla batlanmıştır. . bunların dışında elektrik sayac ve sigortalar ve kaçak akım röleleri üzerinden kesintisiz ve eksiz daire içine kadar ulaştırılır .

Forum istatistikleri

Konular
128,154
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri