ELEKTRİK SAYACINDAN FATURA HESAPLAMA YARDIM..

mhmhtb

Üye
Merhaba arkadaşlar benim kaldığım pansiyonda elektrik parası istediler şimdi size sayaçtaki numarları yazsam bana hesaplayabilirmisin çünkü güvenmiyorum bunlara üç kağıt yaparlar.. hatta resim atayım.Kusura bakmayın internete yazdım elektrik sayacı hesaplama diye ama anlamadım ve bulamadığım için en son çare buraya yazdım madur durumdayım yardım ederseniz sevinirim.Birde attığım resim şuanın numarası 14:01:2018 Sayaçtaki ilk numaranın resmi yok ama numarasını hatırlıyorum 17044 sondaki kırmızı renkli olan yazısını hatırlamıyorum ama bu yardımcı olur sanırım bide fatura göstermiyorlar toplam 4 aylık ödeyeceğim. BU arada muğlada okumak isteyen yada yerleşmek isteyen varsa gelmesin burası tam bir yiyici .. Evi olan ögrenciye kira veriyor köpek baglasan durmaz ev 1300lira çok kötü dogalgaz yok rezalet bir yer..

Ekli dosyalar

• 20180114_174532.jpg
    20180114_174532.jpg
    137.1 KB · Görüntüleme: 49
abicim 323tl ne yaptın sen ya :) nasıl olabilir bi yanlışlık olmasın ? bir odada ben ve oda arkasım varım ketıl tost makınesı buzdolabı bilgisayar ve lamba..Abi bide bu arada buranın yöneticisi bana sayacın fotografını çektirirken son kırmızı olan yer varya orası önemli falan dedi orası ne alaka ? yoksa senın hesap dogrumu şimdi ? Bide senden ricam bu hesabı nasıl yaptın anlatabilrmisin açıklama yaparak yanlarına gidip söyleycegimde

Son düzenleme:
abicim 323tl ne yaptın sen ya :) nasıl olabilir bi yanlışlık olmasın ? bir odada ben ve oda arkasım varım ketıl tost makınesı buzdolabı bilgisayar ve lamba..Abi bide bu arada buranın yöneticisi bana sayacın fotografını çektirirken son kırmızı olan yer varya orası önemli falan dedi orası ne alaka ? yoksa senın hesap dogrumu şimdi ? Bide senden ricam bu hesabı nasıl yaptın anlatabilrmisin açıklama yaparak yanlarına gidip söyleycegimde
Zeybek ustamın verdiği tutar sizin verdiğiniz ilk ve son endekse göre doğru hesaplanmıştır. Hatalı olduğunu düşünüyorsanız verdiğiniz ilk endekste hata vardır. Yanlış hatırlıyor olabilirsiniz. Kırmızı kısmın sizin için önemi yok. Hesap yukarda yapılmışti ama tekrar edeyim. Son endeksten ilk endeksi çıkarıyoruz. Kırmızı kısım hariç. Çıkan sonuç kullandığınız kWh. Çıkan sonucu 0,41 TL ile çarpıyoruz ve sonuç. Borcunuz aşağı yukarı ortaya çıkıyor.
Siz ne kadar ödediniz?

17833-17044=789. 789 X 41=789*41= 323. TL civarında,az artı olabilir
Son endeks-ilk endeks =789 kwh. tuketiminiz. 41 kurus yuvarlanmıs (vergi, vs,katıkısı) tutar. tutarı0 yaklaşık 323 tl bedeli tutar. 41 kurus az cok değiiklik gösterebılır. BIrde endeksı ne zaman aldın bılemem ama, şu an faturalarsa, % 8 zam geldı. Halbukı sen bunun coğunu gecen yıl kullandın, ona dıkkat et. Benım verdıgım fıat gecen yılın kwh. bedelidir.

öncelikle hepinize cevap verdiğiniz ve yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim,bu işlerden anlamadığım için biraz sizi kızdırmış olabilirim kusuruma bakmayın :) Zeybek ustam sanada çok teşekkür ederim beni kırmadan açıklamışsın.Ben şimdi son olarak şunu sormak istiyorum. Şimdi benim odam ve yanımda bir adet oda daha var toplam 2 kişi yani bu fatura ikiye bölünecek.Şimdi ben pansiyon sahibi bana nasıl hesapladın diye sorarsa 17833-17044=789. 789 X 41=789*41= 323. TL diyeceğim degil mi ? Biraz uyanık bir tiptir kandırmaya çalışabilir hani sen bilemezsin onu öyle değil falan derse hangi elektrikçiye sorsak bu böyledir degilmi bu şekilde hesaplanır ? Ve sıra geldi fatura ödemeye ikiye bölüneceği için 323/2 = 161tl ödeyeceğim dogrumudur hocalarım ?

Dogrudur, ama yenı faturada gelırse dıkkat edın fıatlandırmaya sız bunu gecen sene kullandınız.Ve bır aönce ödemeye gayret edın.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri