Elektrİk sayaÇlari

yılmaz

Üye
Mrb arkadaŞlar sayaÇlardan deĞer alirken noktadan sonrasinida almamiz gerekİyomu yoksa noktadan Öncesİ yeterlİmİ ÖrneĞİn 5612.384 gİbİ mİ alicaz 5612 gİmİ

Ben noktadan Öncesİne gÖre hesapliyorum İkİsİ arasinda fark ne olur

Düzenleme: BuRçin.

Arka arkaya mesaj atmak yerine son mesajınız üzerinde bulunan Düzenle tuşuna basarak ekleme yapınız.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
selam
noktadan öncesi zaten 2-3 günde bir anca değişir.
Tabii bu çektiğiniz güce,akım trafosu ve gerilim trafosu oranınıza göre değişir.
Bizim tesisimizde çarpan 2090 yanılmıyorsam.noktadan sonra 1 ilerileme demek 209 kWh tüketim demek.Takdir edersiniz ki,bu azımsanmayacak kadar büyük bir değerdir.Bir de bunun 8-9 katını düşünürseniz hiç azımsanmaz.
onun için hesaplamalarınızda noktadan sonraki değerleri almalısınız.

yeterli dijital sayaclarda t t1 t2 t 3 veyahutta 1.8.0 1.8.1 1.8.2 1.8.3 meskenlerde bu şekildedir tarifeler üç fazlılarda kapasitif ve reaktifde girer bu meskenlerde noktaya kadar okumak yeterlidir cünkü noktadan sonrası küsürattır zaten bunu bu üç tarifeyi toplarsanız sağlamasını yapmış olursunuz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri