ElektrİkÇİlİk Ne Kadar PopÜler ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmet95

Üye
Benim merak ettiğim; Teknik lise veya endüstri meslek lisesi elektrik bölümünden mezun olanların iş bulma şansları ne kadardır ve kaç lira ücret alırlar. Bunun yanında önümüzdeki yıllarda popüler meslek alanı nedir ?(Tesisat, güvenlik, bobinaj v.b). Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bir düşünün bir fabrikaya bir tane elektrikçi yetiyor. çoğu zaman kadrolu personel bulundurmuyorlar. dışarıdan çağırtıp arıza tespiti yaptırıyorlar. kalıpçılık makine bölümleri

Arkadaş dünya döndükce bu meslek ölmez,günümüzde elektriğin kullanılmadığı veya girmediği sektör yok.Bu ekmek gibi su gibi.Alacağın para senin ustalıkve marifetine bağlı.

elektrikçilik şu an günümüzde iki türlü kısma ayrılır , 1 gece kondu elektrikçisi, 2 çok yönlü elektrikçilik buna bağlı olarak , birde kendine ve mesleğine verdiğin değer, popülerlik kısmı zor olanı başarmaktan geçer. asgari ücret gibi sabit bir maaş almazsın , ancak bu gün işinde gerçekten iyi olan birinin maaşı aylık 1500 ytl dir, kiminin 1000 ytl kiminin 600 ytl dir , iş bulma şansın edindiğin tecrübe ve bilgilere bağlı,iş müracatına başvurduğun zaman geri çevrilme olanağı çok azdır ama , bir aylık deneme süresinde geri çevrilme durumu %70 tir,yine herşey tecrübe ve bilgiye dayanır.

sadece elektrik bence ileride çok fazla bir işe yaramaz ama elektroteknik alanına girersen daha ii olur benim fikrim bu ikisinide öğrenmen lazım bu işşden ekmek yemek istiyorsan dürüst çalışana heryerde iş vardır

Bence en ii mesleklerden biri..tabii kafayı kullanacan..bende teknikerim ve özel bi mühendislik şirketinin işlerini yapıyorum..Ayrıca dışardan işler alıyorum..Aylık kazancım 1500 Ytl civarı..
Allaha şükür elim ayağım sağlam yaşım 23..daha çok çalışacamö ve kazanacam inş..
En önemli nokta da şu; mesleğini seviceksin..ben çok seviyorum onunla arkadas gibiyim bu yüzden ii anlaşıyoruz..Bilmem anlatabildimmi:)

meslek emek ve özveri ile çalışıyorsan yaptığın işten zevk alıyorsan arızayı gece rüyanda görüyorsan dünyanın en iyi mesleği

arkadaşlar benim bu konuya bakışım biraz farklı. Eğer meslekteki ardaş kendini faz nötür al götür elektrikcisi olarak görüyor ve bu bana yeter diye düşünüyorsa,çok şanslı biri değilse yaklaşık 600-800 ytl dar gelirli bir arkadaş olarak hayatını tamamlar.Bu arkadaş eğer kendini doğru alanda geliştirir ve komplike bir eleman olursa,Plc,hidrolik,pnomatik kısacası makina otomasyonu konusunda tecrübesi arttıkca çalıştığı yerde yaptığı işlerden sıkılmaya başlar.Bir müddet sonra edindiği tecrübe ve öz güveni sayesinde makina tasarımı yapmaya başlar.Yani kısacası bizim meslek kendini geliştirmen ve hayal gücünle doğru orantılı oln bir meslek.Teknolojiyi ne kadar iyi takip eder ve ilk sen kullanırsan popülerliğin okadar artar.Dolyısı ile Amerikan sermayeli bir firmada çalışıyorsn bir gün basar istifayı çıkar kendi işini yaparsın.Maaş miktarı gibi kaygın olmaz ama önce tecrübe ve sabretmek gerekiyor

ne kadar populer işletmede arıza yok ise yük işletmede arıza var ise aranan adam imalatta katkın yok!!! diye maaşın az!!! (imalttakilere göre) zam iste vermezler işten ayrıl yerine adam alsınlar senin istediğin paradan daha fazlasını verirler sen ayrıldığınla kalırsın o işletmeye verdiğin emek orda kalır eksiğini artısını bilirsin işletmenin ama artık ayrılmışsındır.başka işletmeyi yeniden öğrenmeye başlamışsındır
yeni yerinde kendini ispat edicen maaşını yükseltsiner diye bekliycen yeni işletme bu da öncekiler gibi bir şeyden anlamıyorsa diye sana güvenmeyecek bir sürü stress tecrübe sabır cok gerekıyor

bu forum da calısan okuyan cok ınsan var bır cv bankası olusturmaya ne dersınız administratorum birbirimize tavsiyeler noktasında yardımcı olacaktır bence bır cv bankası olusturalım ısmını vermek ıstemeyen arkadas rumuz ıle gırsın farketmez onemlı olan nıtelıkler admınıstratorum sızı goreve beklıyoruz

mhmtfthnl ' Alıntı:
Arkadaşlar elektrik zararlıdır.Adamı çarpar ve öldürür.Bence uzak durun.
Bence ülkemizin kaliteli ve bu işte professiyonel kişilere ihtiyacı var, hayatta 0 risk diye bir şey yoktur ,her işte korkulacak bir yan vardır bir şeyin sonunu düşünmek kişiyi sadece olduğu yerde tutar,tabi bu işi yapabilmek için cesaret ve özgüvenin bir arada olması şart ,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri