Elektirikli Şofben Sorunum

guardiny

Üye
Merhabalar.Bizde İhlas marka elektirikli şofben var.1 aya kadar düzgün çalışıyordu(4 yıllık güzel bir cihaz) fakat şofbeni 1. kademeye aldığımda 2 tane ışık yanıyor.Eskiden 1 tanesi yanıyordu(ilk geldiğinde 1. kademe en üstteki,2. kademede en üstteki ve en alttaki 3. kademede 3 ü birden).Ama şimdi cihaz kafayı yedi.1. kademede 2 ışık yanıyor ve su akışı hızlanınca 3 ü birden yanıyor.2 ve 3. kademeye aldığımda dahi az açınca 2 daha fazla açınca 3 ışık birden yanıyor ki normal değil.Açıkçası banyo yapamıyorum çünkü 60-70 derece rahat ısıtıyor.Özellikleri ve resimleri şunlar;

Sorun nerde olabilir?

kademe anahtarının (1-2-3) kontakları yapışmış olabilir elektrikten anlamıyorsanız servisine yaptırınız

anahtarı çevirdiğinizde suyu açmadan ışıklar yanıyorsa swiçlerden bir tanesi kontakları yapışmıştır birinci kademede suyu açtığında her iki ışıkta yanıyorsa anahtarın kontakları yapışmış demektir. bu şekilde sakın kullanmayın tehlikeli olur. slm

Diyaframdaki lastik de gevşemiştir belirttiğiiz gibi 4 senelik cihaz Bakım görmemiş artık zamanı da geldi geçiyor. Bir ustaya baktırın elektriğin şakası olmaz özellikle bunun gibi suya yakın bir cihaz saatli bombadan farksız ateşle barut yan yana durmaz der atalarımız ... Allah korusun

şalteri test et (kademe) yada termostatı yada rezistansları yada enerji girişlerini yada su basınç şalterini
zaten yukarda yazdıklarımdan başka bir parçaya sahip değil....

Ahhh. Ahhhh..Kullanmayın arkadaşlar bu ısıtıcıları kullanmayın....

içideki ısıtıcılardan biri yanmıştır.bir aradaş yazmış kullanmayın diye çok haklı.bu kadar olumsuzluklar varken siz topraklamayı bile yapmamışsınız.

içideki ısıtıcılardan biri yanmıştır.bir aradaş yazmış kullanmayın diye çok haklı.bu kadar olumsuzluklar varken siz topraklamayı bile yapmamışsınız.

Vallahi ustam ne olursa olsun bu ısıtıcılar beni her zaman korkutuyo...Termesifon daha güvenli ve kullanılışlı...Abimin evinde görmüştüm sökmesi için çok dilimi yordum ama nafile..Ta ki şohben tutuşana kadar..Allahtan altında can vermedi...

Vallahi ustam ne olursa olsun bu ısıtıcılar beni her zaman korkutuyo...Termesifon daha güvenli ve kullanılışlı...Abimin evinde görmüştüm sökmesi için çok dilimi yordum ama nafile..Ta ki şohben tutuşana kadar..Allahtan altında can vermedi...

Adi mal olmasa sakıncası pek olmazda 100 TL'ye de şofben olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri