Elektirik Taşıma Yardım

ncpyilmaz

Üye
Merhaba abilerim kardeslerım forma yeni üye oldum nacizane bir sorum olacak size. Köydeki evimden ahırıma 4x10 aliminyum kablo ile 380 elektirik götürmek istiyorum 600 metre uzunluğunda benım ihtiyacım 220 w 4 tane 100 watt led projektor 4 tane 50 watt led projektor 2 televizyon ve bir buzdolabı calıstırmak istiyorum bu dediğim şartlarda çalıstırabılır mıyım çalıştıramazsamda önerileriniz nelerdir.
Çoğu kişi çok rahat kaldırır gerilim düşmez 220 w a çevirdiğin için dedı çoğu kişi 1 ampul bile yakamazsın dedi

Merhaba

Öncelikle (W) sembolü watt için kullanılan semboldür. Anlatmaya çalıştığınız sistemde belirttiğiniz sembol Volt (V) ile gösterilir.

Şu sorularıma cevap verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
* Besleme kaynağınızdan trifaze çıkış şansınız var mı?
*Kablo kesitini neden özellikle 4x10 ve (aliminyum) olarak belirttiniz. Elinizde olduğu için mi?
* Buzdolabınızın watt tüketimini veyahut tipini öğrenebilir miyim?

Oncelıkle kusura bakmayın hic anlamıyorum elektirikten cıkıs 380 yani trifaze evet 4x10 kabloyuda aldım ama kullanmadım daha
Buzdolabıda demeyelimde 4 tane 50 wat led projektör 4 tane 100 wat projektor kaldırırmı bu cekeceğim hat desek daha doğru olur

Abilerim bi konu actım cevap bulamadım elektirikten hiç anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim sorum su 4x10 trifaze kabloyla evimden sayactan tam 600 metre çiftliğe kablo çektim baglantılarını yapmadım yeraltından çiftliğimde 10tane 50w led projektor ortaboy buzdolabı 2 televizyon ve 3 ampul çalıstırırmı çalıstırmaz ise eğer maksımum ne çalıştırabılırım yardımcı olursanız sevinirim birde 60 metre uzunluğunda şerit led 1 tane 50w led projektor kadar yakarmı yani hat kaldırmaz ise hepsine led çektircem

Konular birleştirilmiştir. Kendinize zarar vermek için neden alet olalım ki! Sami Beyin uyarısı doğru.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri