elektik süpürgesin kömüründe kıvılcım çıkıyor

konu açılmışken kömür denmesin sebebide karbon doğada yaygın bulunan ametal kimyasal elementdir evrende bolluk bakımından altıncı sırada gelir bu yüzden kömür denir.

Fiziksel Özellikleri
Maddenin hali Katı
Yoğunluk 2.267 g/cm³
Sıvı haldeki yoğunluğu 2.267 g/cm³
Ergime noktası 4300–4700 °K
4027-4427 °C
Kaynama noktası 4000 °K-3727 °C?
Ergime ısısı 100 kJ/mol
Buharlaşma ısısı 120 kJ/mol
Isı kapasitesi 8.517 (grafit)
6.115 (elmas) (25 °C) J/(mol·

bu yüzden fırçalar kullanılır ve makina yapılırken bu özelliklerde göz önunde bulundurulmalıdır.

alfa romeo ' Alıntı:
iki kömürüde aynı sı ile degiştirin ark taşı ile kollektörün bakırını tornalayın eger ark devam ediyorsa kolektörü degiştirin

hocam bu ark taşı dediğiniz şey nedir?

benim süpürgenin sorunu kollektör galiba değişmesi lazım zannedersem
zımpara yaptım kollektörlerin arasını temizledim kömürlerin yerini değiştirdim ama olmadı

Arkadaşlar burada bir konuyu hatırlatma geregi hissettim. Süpürgelerin kollektör arızalarında ve rulman arızalarında çok dikkatli olunması gerekiyor. Nedeni ise motorda takılı olan fanın aliminyum veya alışımı bir malzeme oluşu ve sökülüp takılması esnasında çok kolay ayarı bozulabiliyor. Balans yapıyor. Buda makinanın çok sesli çalışmasına ve bir müddet sonra motorun yanmasına sebep olabiliyor.

ben mororun içini hiç söküp dağıtmadım dışardan müdahale yaptıp kömürlerin yerlerini
değiştirdim zıpara yaptım genede olmadı
kollektörün nesıl değiştiği hakkında yardımcı olurmusunuz

kollektör dilimlerinin arasını da temizlediniz mi?
Kollektör değiştirmek kolay bir iş değil ki.

evet temizledim yalnız kömürleri yenileriyle değil sağ sol kömürlerin yerini değiştirdim
yoksa sıfır yeni kömür almam gerekiyormu

alsanız iyi olur birini götürün yada kumpasla ölcüsünü alıp söyleyin çok pahalı değildir herhalde çok özel bir şey değilse

kömürlerde arıza söz konusu olabilirmi yani kömürler bitmedende
arıza çıkarma durumu varmı

babacım sen yapılmaması gerekeni yapmışşsın,kömürlerin yerleri kati süretle degistirilmez,zarar verirsin makinana,kollektör degistirilir degistirilmesinede bunu evde yapamazsın atolye lazım,artı kollektörüde bulacagını sanmıyorum,cünkü fabrika tek tek satmaz,senin sorunun sudur,arızalı kömürün yüzeyi pürüzlüdür yada kırılmıştır ve sonrasında kömürlerin yerlerini degistirmissin ,yerlerini degistirdigin zaman kömür yüzeyleri iyice pürüzlenir,kollektörü temizlemek faydalıdır muhakkak ama iyice bakmalısın yanma varmı,varsa kollektörde yanık motorda bobinlerde gider,zaten kömürden dolayı kollektörlerin gidecek ,bence yeni bi makina al kurtul

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri