elektik süpürgesin kömüründe kıvılcım çıkıyor

rowenta 1600 wat elektrik süpürgemdeki arıza düğmesine bastığınızda çalışıyor fakat kömürlerin birtanesinden aşırı derecede kıvılcım çıkıyor ve koku yapıyor kömürlerin yerlerini değiştirdim fakat sonuç alamadım yardım ederseniz sevinirim teşekkürler

iki kömürüde aynı sı ile degiştirin ark taşı ile kollektörün bakırını tornalayın eger ark devam ediyorsa kolektörü degiştirin

kollektör dediğiniz rulmanların arasında dönen sarılı bobini diyorsunuz doğrumu

kollektör
kollektörün birleşim noktalarınıda (aralarını yani ) temizleyin eğer tornadan geçirme imkanınız yoksa zımpara ile 2 veya 3 tur düzgün bir şekilde zımparalayın aynı yönde

sadece kömürün birtanesinden kıvılcım çıkıyor buda farklı bir arıza anlamına gelmez değilmi
oda kollektörden kaynaklanıyor olabilir

TAMİRCİLER ' Alıntı:
sadece kömürün birtanesinden kıvılcım çıkıyor buda farklı bir arıza anlamına gelmez değilmi
oda kollektörden kaynaklanıyor olabilir

fırçalar kollektöre tam oturuyormu bide fırcanın ucu düzgün olmayabilir

elektrik süpürgesi, el matkabı, spral taşlama vb. yüksek devirli çalışan aletlerde kömürlerin kollektöre bastığı alanda bir miktar kıvılcım çıkması normal olarak karşılanır. Eğer kömürler kollektöre tam olarak basmaz yada yüzeyi kaplayacak şekilde oturmazsa bu ark fazlalaşır. birde kömürlerin karşılıklı olarak açısı önemlidir kömürlerin takıldığı yerde sağa sola bir kayma meydana gelmiş olabilir diye düşünüyorum.
kollektör yüzeyinide çok ince bir zımparayla (eğer kararma varsa) temizleyebilirsin. yüzeyde pürüzler oluşmuş ise tornaya girmesi gerekli.

fırçalar derken kömürler kollektöre tam oturuyormu demek istiyorsunuz galiba
yanlış anlamıyorsam

evet kömürler piyasada öle deniyo (teknikdeki ismi fırça)

hepiniz 10 numara insanlarsınız çok teşekkür ediyorum şu internet dünyasında faydalı
bir site bulduğum için çok mutluyum tekrar tekrar teşekkür ediyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri