Electrolux Süpürge Çalışıp Yanık Kokusuyla Kapanıyor

Bir elektronik devrede elektrolitik kapasitörler c1,c2,vs ifadelerle gösterilirken elektrik süpürge takat kontrol devresindeki 330uf 16v kapasitörü niçin E1 ile gösterilmiştir ? Ayrıca kapasite kaybı olmadığını belirtiğiniz elektrolitik kondansatörün kapasitesinin düşmediği yada kaybı yoktur demek için nasıl bir test ile anladınız ?

Bir elektronik devrede elektrolitik kapasitörler c1,c2,vs ifadelerle gösterilirken elektrik süpürge takat kontrol devresindeki 330uf 16v kapasitörü niçin E1 ile gösterilmiştir ? Ayrıca kapasite kaybı olmadığını belirtiğiniz elektrolitik kondansatörün kapasitesinin düşmediği yada kaybı yoktur demek için nasıl bir test ile anladınız ?
Hocam eğer elektronikçi iseniz onu benim size sormam gerekir E ne için kullanılır yada orada 47uf kullanılırken bu devrede ne sebeple 330uf kullanılmış olabilir. Değer kaybı olup olmadığını multimetreyi auto uf ölçen kısma getirerek kontrol ettim 328-332uf değer veriyor

Triyak, diyot ve 0.22uf lik kapasitörü değiştirdim kömürü değiştirdim, çok kısa süre 3sn kadar düzgün çalıştı ses yükseldi tekrar yanık kokusu geldi kapattım voltaj devamlı 220 triyak hemen yandı kısa devreye düştü muhtemelen bu entegre baş arızalı ancak koskoca karaköy elektronikçiler çarşısı bu entegreyi hiç görmemiş duymamış. Farklı bir markanın misal arçelik 2000wattlık bir modelin kartı bu elektrik süpürgesine takılmaz mı sonuçta on of ve devir kontrol yapacak???

modules.php_510.gif

Bu şema uygun olup olmadığını kontrol edebilirmisin

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri