Electrolux 7.4kW İndüksiyon Ocak Beslemesi

Merhaba, mutfağım için toplam gücü 7400W olan bir indüksiyon ocak almak istiyorum. Bunu direkt olarak prize bağlama olasılığım yok sanırım. Peki güvenli bir şekilde nasıl bu ocağı besleyebilirim?

Servisin şartlarını göz önüne alarak .Tesisatta tadilat imkanı varsa 3x4 kablo çekilerek 32a sigorta kullanılarak bağlantısı direkt yapılır. Yada ocakların hepsini
aynı anda kullanmazsanız 3x2.5 kablo ile kullanılabilir. Bağlantı her halükarda direkt olarak klemens kullanılarak yapılmalıdır.

Sent from my Lenovo P70-A using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Yorum için sağ olun. Sigorta kutusunda bir tane 32A sigorta var, yanlarında ise 10A ve 16A lık olanlar var. Yapmamız gereken 32A lik sigortanın giriş kısmından paralel olacak şekilde 32A lik bir sigorta daha ekleyip bağlamak ve direkt ocağa göndermek mi?

Birde ben kablonun 3x4 olduğunu nereden anlayacağım? Normalde kaç boyutlarında kullanılır ki benim değiştirmem gereksin?

Merhabalar,

Ben de benzer şekilde 7.4kW'lık indüksiyon ocak almak istiyorum. Tesisatımı inceledim. ErdimSengun hocamın dediği gibi girişte 32A'lik sigortalar var ama bizim eve 3 faz ve 1 nötr hat geliyor. Almayı düşündüğüm ocaklar da 2 faz giriş kullanılabiliyor. Burada 2 faz 1 nötr hat çekmeyi düşünüyorum. 32A'lik akımı her bir faz için 16A düşünüp 3*2.5mm'lik kablo yeterli olur mu? Nötr tek olduğu için çekilecek akımı kablo başına 32A mi düşünmem gerekiyor? Yani 3*4mm'lik kablo çekmem gerekir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri