ELC286R ve EOP4-043AT Haberleşmesi Hakkında

katu45

Üye
Benim elimde ELC286R ve EOP4-043AT var ve ben bunları rs485 ile haberleştirmek istiyorum. Plc için küçük bir kod yazdım ve verinin hmi e yazılıp yazılmadığına baktım (SB 32 biti ile). Veri yazılıyor fakat HMI da PLC NO RESPONSE mesajı çıkıyor. bunu nasıl giderebilirim adreslerde falan mı bir hata yapıyorum? time out süresini seçtiğim hmı a göre program zaten kendisi belirliyor fakat bu süre uygun olmadığı için bir hata olduğunu user manuel de okudum ancak bu süreyi arttırsam da sonuç vermedi bu konuda bana acil yardımcı olursanız çok sevinirim.
bir de EOP4-043AT ile EOP40-043AT arasında herhangi bir fark var mıdır???

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
plc no response haberleşmenin olmadığı anlamına gelir. haberleşmeyi RS-485 ile yapıyorsanız HMI' nın COM0 ve COM1' i için 6 nolu uc A, 1 nolu uc B' dir. Bunu gözden geçirin. PLC' nin Modbus Slave fonksiyon bloğunu SB0 ile koştuğunuza dikkat edin.

EOP4-043AT ile EOP40-043AT aynı ürünlerdir.

teşekkürler problemi hallettim haberleşme başarıyla gerçekleşiyor:)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri