El frezesi sorunu

Cihankrkya

Üye
Hepinize merhabalar ben cihan...1 ay önce Mac allister 1200 watt MSR1200 freze makinası satın aldım, ahşap masa yapıyorum yüzeylerini düzeltmek, planyalayabilmek için...makinaya uç olarak https://www.hepsiburada.com/guangdo...OCHDH?magaza=Yatay&url_src=and-product-detail bu ucu satın aldım, dün yapıştırdıgım masif masanun yüzeyini yarım santim planyalıyodum, 1 metreye yakın yüzeyi temizlemiştim ki, makinadan kıvılcım cıktı bende hemen durdum, birqz soguduktan sonra tekrar ufak bi çalıştırdım makinayı yine kıvılcım ve çok az alev cıktı, şuan makinayı kullanmıyorum, daha önce makina için aldıgım 8 li 8mm şaftlı 1,5 cm uçla planya yapmıştım hiçbirsorun olmamuştu, acaba bu aldıgım 55 mm genişlikteki uç yüzünden mi bu sorun oluştu sizce

Hepinize merhabalar ben cihan...1 ay önce Mac allister 1200 watt MSR1200 freze makinası satın aldım, ahşap masa yapıyorum yüzeylerini düzeltmek, planyalayabilmek için...makinaya uç olarak https://www.hepsiburada.com/guangdo...OCHDH?magaza=Yatay&url_src=and-product-detail bu ucu satın aldım, dün yapıştırdıgım masif masanun yüzeyini yarım santim planyalıyodum, 1 metreye yakın yüzeyi temizlemiştim ki, makinadan kıvılcım cıktı bende hemen durdum, birqz soguduktan sonra tekrar ufak bi çalıştırdım makinayı yine kıvılcım ve çok az alev cıktı, şuan makinayı kullanmıyorum, daha önce makina için aldıgım 8 li 8mm şaftlı 1,5 cm uçla planya yapmıştım hiçbirsorun olmamuştu, acaba bu aldıgım 55 mm genişlikteki uç yüzünden mi bu sorun oluştu sizce
Durum üzücü, makinanızı tekrar çalıştırmayın, yapabilirseniz: Motor kömürlerine bakın, aşınmış ise yenisini takın, değilse profesyonel birine gösterin.
Geçmiş olsun

Teşekkür ederim öyle yapıcam, bilen birine göstericem bakalım, ama büyük ihtimalle benden kaynaklı, makinaya büyük freze ucu taktım o yüzden olabilir zorladım sanırım

İki konu var:
1. Ürünün kalitesi.
2. Frezenin, söylediğiniz uç ile tam yük sırasında max. akım ölçerek limitler dışına çıkıp çıkmadığını anlamak. Bu ölçümü, sizin atölyenizde, yani iş sırasında ölçüm yapabilen biri olursa sorunu çözersiniz.

güzel insan, marangozluk kadar güzel bir meslek yoktur. ne de olsa peygamber mesleği. o günlerden bu günler zaman çok değişti. değişmeyen tek şey traşlama / perdah yaparken mümkün olduğu kadar ince talaş almaktır. istediğin bıçağı tak her zaman en ince ayarda perdahla. elindeki mcalister 1200 değil 2500 wat olsa bile sonuç değişmezdi. aşırı yükten ve ısınmadan dolayı kollektörü yemiş olabilirsin. ama dilerim kötü yola düşen kömürler olsun. anlattığına göre garantiye girmeyecek bir durum. bir bobinajcı kömürleri değiştirip kollektörü hafif bir tornayla traşlarsa yeni gibi olur. bir şey diyeyim mi 1988 yılında vsatın aldığım makita el rendesini hala kullanıyorum. tabii eskisi gibi marangozluk yapmıyorum artık. bu yaz bir sandal denize indirmeyi düşünüyorum. en büyük yardımcılarında biri olacaktır elbet. ne demişler takım çalışır, el öğünür. elindeki makinenin kıymetini bil. ucuzu pahalısı değil, kullanışlısı değerlidir.

Dün burda bi bobibajcıyı aradım, bana mac allister yapamadıgını söyledi, bakalım başka bir bobinajcıya götürücem, en olmadı koçtaşı arayıp, ücretiyle yapabiliyolarmı onu sorucam, inşallah yapılabilir, çok teşekkür ederim yorumlarınız için

güzel insan, hangi şehirdesin bilmiyorum, sanayiye gitme, kıyıda köşede yaşlı ustalar vardır. öyle ustalar var ki, ölüyü diriltirler. yapılacak masrafın kurtarıp kurtarmayacağını da söylerler. çok bir dolaş istersen.

Bu forum, "Ağzı yananlar " ile "Damdan düşenlerin" olduğu bir yerdir,
birşeyler almadan önce bir sorarsanız herkes size "reklamsız" yardım eder,
geçmiş olsun inşallah frezeniz tez zamanda toparlar, belkide faza birşey olmamıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri