El feneri Led değişimi

Keskin166

Üye
Merhabalar foruma yeni üye oldum bir sorunum var elimde iyi bir el feneri var her ne sebeptense ledi bozuldu ve ben bunu değiştirmek istiyorum fenerin bataryası 3.6 volt.bu fener için 3 wattlık bir power led uygunmudur.
untitled-1.png

Resimdeki power LED bu fener üzerinde bozulanı mı yoksa onun yerine muadil geçecek power LED' dir, onu çok net belirtmemişsiniz. Bozulanı atmadıysanız onu resimleyip foruma koyun, onun üzerinden muadillerini (Piyasada yoksa) tartışıp bir sonuca varalım. Bu fenerdeki bozulan herhalde tek bir power LED'di. Power LED'ler bu 3.6 voltluk bataryaya, muadil bulunan power LED'lerle ayni çalışma voltajında olsalar (markaya, firmaya göre değişen 3.3 -3.4 volt gibi) bile direk anahtarla seri bağlanarak çalıştırılmamalı, kendi özel power LED sürücüsüyle 3.6 voltluk bataryaya sonra anahtara seri bağlanmış olmalıdır. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Kullanabilirsin hiç bir sakıncası yoktur.

Kendi orijinal ledi bu buna benzer bir şey bulamadım
Resimdeki power LED bu fener üzerinde bozulanı mı yoksa onun yerine muadil geçecek power LED' dir, onu çok net belirtmemişsiniz. Bozulanı atmadıysanız onu resimleyip foruma koyun, onun üzerinden muadillerini (Piyasada yoksa) tartışıp bir sonuca varalım. Bu fenerdeki bozulan herhalde tek bir power LED'di. Power LED'ler bu 3.6 voltluk bataryaya, muadil bulunan power LED'lerle ayni çalışma voltajında olsalar (markaya, firmaya göre değişen 3.3 -3.4 volt gibi) bile direk anahtarla seri bağlanarak çalıştırılmamalı, kendi özel power LED sürücüsüyle 3.6 voltluk bataryaya sonra anahtara seri bağlanmış olmalıdır. Kolay gelsin.
Fenerin kendi ledi cree Led diye geçiyor fakat İnternette bulamadım

Ekli dosyalar

• 20200916_140518.jpg
    20200916_140518.jpg
    219.4 KB · Görüntüleme: 43

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.