El feneri aküsü kaç walt

Melodram81

Üye
Arkadaşlar herkese merhaba. Elimde ne alırsan 1 milyoncu türü yerlerden aldığım 220w elektrikle şarz olan küçük bir el feneri var.
Son zamanlarda şarzı çok az dayandığı için içini açıp pilini değiştirmek istedim, küçük akü gibi bir pili var. Üzerinde kaç w plduğu vs hiç bir bilgi yok. Şimdi bunun yerine aynı voltajda bir pil almam gerekiyor diye biliyorum fakat içindeki pilin kaç w bir pil veya akü olduğunu nasıl anlayabilirim ,cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

büyük ihtimal 4 volt kücük bir akü vardır. resimleri olsaydı çok net cevap verebilirdim. kare yada dikdörtgen şeklinde siyah bir pil mi bu ?

büyük ihtimal 4 volt kücük bir akü vardır. resimleri olsaydı çok net cevap verebilirdim. kare yada dikdörtgen şeklinde siyah bir pil mi bu ?
Evet hocam 4 cm lik dikdörtgen siyah bir Pil.4 cm falan. Birde ledli bir ışıldak var ondakide siyah ama biraz daha büyüğü 6.5cm civarı

üzerinde bir kapak var o kapağı çıkartın ve kaç delik var onu söyleyin her iki akü için
biri 4 volt büyük olan 6 volt olabilir.

Öylemi hocam bu bilgi çok iyi oldu,çok teşekkür ederim
4 olsaydı 9 mu olacaktı

ölçü aletiniz var mı? akülerin yenisini mi almak istiyorsunuz yoksa aküleri tekrardan şarj mı etmek istiyorsunuz.

Öylemi hocam bu bilgi çok iyi oldu,çok teşekkür ederim
4 olsaydı 9 mu olacaktı
her bir göz 2 volt olarak hesaplayın 4 göz olsaydı 8 olurdu. 2 göz 3 göz 6 göz olanlar var şimdilik benim bildiğim.

Akülerin yenisini almak istiyorum hocam,ölçü aleti derken multimetreden bahsediyorsanız yarın onuda alacağım

Akülerin yenisini almak istiyorum hocam,ölçü aleti derken multimetreden bahsediyorsanız yarın onuda alacağım
evet multimetre.

yalnız benim bildiğim bu fenerler biraz sıkıntılı. üzerindeki aküyü söktükten sonra kesinlikle şarja takmayın. deneme yapmayın. yoksa ledleri yakarsınız. bilginiz olsun. akü bağlantısını yaptıktan sonra şarja takın.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri