El feneri aküsü kaç walt

Yok malesef bulamadım . böyle bir ürün. genellikle çin ürünü bunlar. içindeki aküyü bulmak çok zor oluyor.

akünün kapağını açın şırınga ile deliklerin içine kaynamış su ilave edin çok az miktarda. sonra normal telefon şarjı ile 3 saat şarj edin. yalnız artı ve eksi uçları yanlış bağlamayın. bu şekilde bir deneyin.

https://urun.n11.com/ni-cd-akulu-vidalamalar/4-volt-05ah-bakimsiz-kuru-aku-4v05ah-P328641628
tamam şimdi buldum. bu olur sanırım.

4 Volt 0,5 Ah Bakımsız Kuru Akü
4v0,5ah

Işıldak ve Kafa lambası aküsü
4 volt
0,5 Ah/20hr
yükseklik : 48 mm
kalınlık : 26 mm
en : 19 mm
ağırlık : 45 gr
Tavsiye edilen şarj Gerilimi : 4,80-5,00 volt
Tavsiye edilen şarj Akımı: 50 mah.
Maksimum şarj akımı : 150 mah.
Kutup Bağlantı şekli : Lehim
Çok teşekkürler hocam zahmet verdim. Evet en yakını bu gibi .dediğiniz yöntemi bir deneyeyim olmassa bunu alayım artık çok sağolun hayırlı sabahlar

Hocam aslında müsaitseniz şöyle birşey mümkünmüdür 4v akü yerine 3.7v lik bitane 18650 pil taksam sorun olurmu şarz açısından vs

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok teşekkürler hocam zahmet verdim. Evet en yakını bu gibi .dediğiniz yöntemi bir deneyeyim olmassa bunu alayım artık çok sağolun hayırlı sabahlar

Hocam aslında müsaitseniz şöyle birşey mümkünmüdür 4v akü yerine 3.7v lik bitane 18650 pil taksam sorun olurmu şarz açısından vs
18650 pil bu işte en iyisi.
Telefon şarj aleti ile şarj edersiniz.
Ben büyük şarjlı ışıldağı 18650 pile çevirdim güzel oldu.

Işıldağınız akülümüydü hocam.Nasıl şarz ediyorsunuz powerbank devresimi bağladınız
Evet aynı sizin bahsettiğiniz aküden vardı 3 adet.
Ben onları atıp 2 adet 2000 mah 18650 pil taktım.
Powerbank devresi ile şarj ediyorum paralel şekilde.
5 volt çıkışı LED ışıldağa verdim.

Işıldağınız akülümüydü hocam.Nasıl şarz ediyorsunuz powerbank devresimi bağladınız
sizin el feneri devresi 18650 pil şarjı için uygun değil. aşırı ısınıp patlama riski var. devreyi iptal edip telefon şarj cihazıyla değiştirebilirseniz eğer 18650 de olur. ancak anladığım kadarı ile fazla bir bilginiz olmadığı için en basit hali ile size yardımcı olmaya çalıştım. takıldığınız konu olursa yazabilirsiniz. cevaplamaya çalışırım. iyi günler iyi çalışmalar diliyorum.

Parlaklığı gayet iyi sorun çıkmıyor.
İlk önce tek pil koymuştum ama biraz erken bittiği için ilave yaptım iki pille güzel çalışıyor

Ayni duzenlemeyi bende yaptim. Gayet basarili.

Şunuda soyleyeyim siz orjinal akuyude alsaniz bu akuyu sarj eden 220 volt dusurucu devre saglikli degil ve sarj kesmiyor. Aku uzun sure sarjda kaldığı icin erken omrunu tamamlıyor.

Bende fikir olarak @Mustafa KABADAYI hocama katiliyorum. Bu is en güzel lityum pille olur. Ben yaptigim uygulamada 3 tl lik TP4056 aaej modulu kullandim sadece modulun cikisini led anahtarina girdim islem tamamlandi.

Birkac ornek resim ektedir.
20191020_184122.jpg
20191020_211211.jpg
20191020_211303.jpg

Şimdi yüke 5 volt vermemiz gerekiyorsa piller paralel bağlanmalıdır.
Paralel bağlı pilleri şarj ederken her pil için ayrı ayrı tp4056 şarj devresi kullanmak gerekir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri