ekstra batarya bağlantısı

logologo

Üye
Bu konularda bilgim eksilerde üstatrlkardam yardım bekliyorum :)
Elimde 4 inç ekranlı bir mp4 player var yaklaşık olarak 2 saat dayanıyor full batarya ile
300mAh. DC 5V bataryada yazan oran ama 2 saat çok yetersiz kalıyor çoğu durumda üstatlara sormak istedim acaba harici pil ya da bataryayı aleti sökerek bağlasam bataryanın dayanma süresini uzatabilir nve 4-5 saate kadar çıkartabilir miyim şekil büyüklük şu bu problem değil amacım 2 saati 4-5 saate çıkarmak eğer yanlış bilmiyorsam mAh değeri arttıkça bataryanın dayanma süresi artıyor 1000 mAh lık 5v bir bataryayı aletin bataryasına paralel bağlantı yapsam bu 2 saati 4-5 saate çıkartabilir miyim? mAh değerinin artması alete zarar veriri mi ? Bu süreye ulaşmak için üstatların tavsiyesini bekliyorum saygılar

Üzerinde DC 5V yazan batarya yoktur, DC 5V adaptör girişinde yazıyordur. Cihazı açın içindeki bataryaya bakın muhtemelen 3.7V yazıyordur, herneyse ne gerilim değeri yazıyorsa aynısından bir batarya bulun, dediğiniz doğrudur Ah veya mAh değeri yüksek olan batarya daha uzun süre dayanır, bulduğunuz mAh değeri yüksek yeni bataryayı cihazınıza takın tamam, ama şu problem olabilir yeni bataryanız tam sarz olmayabilir siz bir başlayın denemelere ona göre başka yöntemlerde söylerim.

yardımınız için teşekkür ederim şu an pek vaktim yok yoğunum ama 3-5 güne kadar dediklerinizi uygulamaya çalışacağım tekrar ilginiz için teşekkürler konuyu ara ra kontrol ederim :) saygılar

Deneme yaparsanız sonuçları yazarsınız duruma bakarız kolay gelsin.

arkadaşım isteğin durum olanak dışıdır uğraşma

- - - Updated - - -

cihaza zarar verebilirsin

enteresan. :D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366