Eksen sıfırlama

askinaslan

Katılımcı Üye
selamun aleyküm millet. bir problemim var bunu ya bizim Faruk yada Yusuf çözer diye tahmin ediyorum.

şimdi bir makine tasarladım ve bunu mach3 ile çalıştıracağım. bir çubuğu örneğin y ekseni 12 mm sürecek sonra kesecek. kesmeyi x ekseni yapacak. sonra z ekseni çubuğu atacak. y ekseni çubuğu 12 mm (13-15-18-22-23 mm de olacak) sürdükten sonra kendisini tekrar sıfırlayacak. M47 ile kodu sürekli tekrarlayacağım için her seferinde kendisi sıfırlayacak ve sistem sürekli olacak.
yusufun yayınladığı bir macro vardı ama olmadı.

hallettim arkadaşlar. çok basit oldu hemde ipucunu yine forumdan buldum. isteyen olursa macroyu paylaşırım.

Autotool zero ile yapınca mesafe sonunda eksene sıfır atıyor.
Çözülmesine sevindim forum epey tenha

Abi kusura bakma uzun zamandır girmiyordum. Yeni gördüm konuyu. İp ucunuz değil makaranın tamamını isterük :D
hallettim arkadaşlar. çok basit oldu hemde ipucunu yine forumdan buldum. isteyen olursa macroyu paylaşırım.

Call SetDro (1, 0) burada 1 yazan yere 0 yazarsanız X eksenini, 1 yazarsanız Y ekseni, 2 yazarsanız Z eksenini sıfırlar. birkaç eksen sıfırlamak isterseniz makroda alt alta yazarsınız.

askın kardeş merhabalar.eksen sıfırlama ile ilgili makro gcode paylaştınızmı formda.göremedim

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri