Eksen hareketi için çekmece rayı

ben sadece mümkün olduğunu dile getirdim. birisine cevap olarak değil. videoda gayet stabil çalışmakta.

Cevap olarak algılamadım zaten.Mümkünmüş denince sanki mümkün dğilmiş gibisinden görüş ortaya atılmış gibi olduğu için yazdım.Yoksa daha öncede yazdım bende cnc router var çekmece rayı ve plywood ile yapılmış ve gayette düzgün çalışıyor.

Stabiliteye gelince tek çalışma ile ve ölçüm yapmadan anlaşılmaz.özellikle uzun vade bir şey düşünülüyorsa buna önem vermek lazım.İlk 4-5 sefer düzgün çalışıp sonradan oradan buradan arıza vermesini kimse istemez.

Cevap olarak algılamadım zaten.Mümkünmüş denince sanki mümkün dğilmiş gibisinden görüş ortaya atılmış gibi olduğu için yazdım.Yoksa daha öncede yazdım bende cnc router var çekmece rayı ve plywood ile yapılmış ve gayette düzgün çalışıyor.

Stabiliteye gelince tek çalışma ile ve ölçüm yapmadan anlaşılmaz.özellikle uzun vade bir şey düşünülüyorsa buna önem vermek lazım.İlk 4-5 sefer düzgün çalışıp sonradan oradan buradan arıza vermesini kimse istemez.
bütçem kısıtlı olduğundan şu anlık çekmece rayları işimi görür gibi. daha sonra yükseltme yapabilirim. cevabınız için teşekkür ederim.

..bütçe kısıtlı ise her iki alternatif için maliyet tablosu çıkarmak en uygunu..aradaki farkı görmek için..önemli bir fark yoksa uygun malzeme kullanmak daha avantajlı..

..bütçe kısıtlı ise her iki alternatif için maliyet tablosu çıkarmak en uygunu..aradaki farkı görmek için..önemli bir fark yoksa uygun malzeme kullanmak daha avantajlı..
43mmx50cm bir çift çekmece rayı 20 tl civarında. 1 adet krom mil ise 30 tl civarında. her eksene en az iki adet mil ve 4 adet rulman gerek. şuan en mantıklısı çekmece rayı gibi.

..toplam maliyete bakmak lazım.

43mmx50cm bir çift çekmece rayı 20 tl civarında. 1 adet krom mil ise 30 tl civarında. her eksene en az iki adet mil ve 4 adet rulman gerek. şuan en mantıklısı çekmece rayı gibi.

Eğer sonuçtan mennun olmazsanız, çekmece rayını atıp yerine mil/rulman almak çok daha pahalıya gelecektir. Aliexpress'deki fiyatlara da bakmanız yararlı olabilir.
Büyük olasılıkla, 3 boyutlu yazıcıda bastığınız parçanın kalitesinin (hassasiyetinin) yüksek olmasını isteyeceksiniz, çekmece rayı bunu karşılamayabilir.
Bir diğer konu ise videodaki ray ile alacağınız rayın kalitesi aynı olmayabilir.

Cevaplarınız için arkadaş yerine ben tesekkür ederim kardeşlerim..

Cevaplarınız için arkadaş yerine ben tesekkür ederim kardeşlerim..
Böyle güzel mesajlar okuyunca mutlu oluyorum.
Çekmece rayında boşluk oluyor o nedenle rayı kullanan arkadaş vidalı millerde somunlar arasında yay kullanmış bunuda dikkate almak lazım.

Arkadaşlar çekmece rayı ve çekmece kulpu bendede var çok kullanışlı teşekkürler :)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri