ekran kartımı? monitörmü sorunlu?

saftilki

Üye
selamün aleyküm.
benQ monitör vardı beyaz ekran hatası olan şişmiş kondanstörleri değiştirdim çalıştı lakin kendime ait pc'de vga kablosuyla 2 hafta kullandım hiç sorun yoktu başka bir sebepten dolayı pc'yi parçaladım ve kardeşimin kasayı taktım vga ile mavimsi bir görüntü verdi ekran kartı ati hd 3850 hd kablosu ile giriş yaptım bu seferde tam ekran görüntü alamadım kenarlardan birer cm boşluklar var 3.5 cm kayıp var ve üstelik 20 dk çalışınca saniyelik kararma ve beyazlama var parazit kayma renk karışımları yapıyor hd kablosunu çıkarıp 2 dk beklersem kendine geliyor.monitör hd modunda iken monitörün ekran büyütme ayarları sönük oluyor nedir bu sorunun kaynağı acaba cevaplarsanız sevinirim.kolay gelsin

Pcyi VGA modunda başlatıp çözünürlüğü düşürmeyi dene usta. Düşük çözünürlükte büyük ihtimalle sorun kalkacaktır. Düşük çözünürlükte çalışırken monitörü ekran ayarlarından girip bir incele. Hangi şartlarda çalışabiliyor. Diğer bir seçenekte eksik driver sorunu. Driverlar tam yüklenmemişse anlattığın hatayı verir pc. Kolay gelsin

sorun monitörde teknik arızadan çıktı 5 adet kondanstör değiştirdim şişmiş olan yine aynı parazit var çizgi çizgi

sorun monitörde teknik arızadan çıktı 5 adet kondanstör değiştirdim şişmiş olan yine aynı parazit var çizgi çizgi

benim de başıma benzer bir olay gelmişti. eski monitörümü yeni bilgisayarıma taktığım zaman resmen monitör ekran kartını kaldıramamıştı. ince bir çınlama sesi eli beraber titreşimli bir görüntü elde etmiştim. arkadaşımın dediği gibi çözünürlüğü düşürmek monitörü yormamak adına yapılabilecek bir işlem. tabi monitörünüz eski bir modelse. sanırım frekans uyuşmazlığı nedeniyle oluyor bu sorun. eski monitörler daha düşük frekanslara uyumlu.

ekran kartı sevisten gelince bakacağım şu başka monitör taktım onboard vga kullanıyorum idareten sonra yazarım ilgiçin teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,906
Son üye
maniacrelax

Yeni konular

Geri