Ekran kartı üzerindeki eksik parçalar

fasces16

Üye
2 ay önce aldığım kartın üzerinde eksik parçalar çıktı. Bu konularda bilgim sıfır olduğundan dolayı buraya sormak istedim. Nedir bu eksik parçalar ve ne gibi sorun oluşturur?

Ekli dosyalar

• IMG_20210107_143723~2.jpg
    IMG_20210107_143723~2.jpg
    289.6 KB · Görüntüleme: 38
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
garantisi varsa verin garantiye .eğer yoksa zaten sökmüşün garantiden saymazlar. bence sorun olmaz benim eski ekran kartımdada böyleydi hiçbir sıkıntı olmadı . sağ taraftaki işaretli olan kondansatör olucak,soldaki ise smd transistör yada smd diyottur

Umarım dediğiniz gibi sorun çıkmaz. Ürün ikinci el zaten garanti durumu yoktu

yani ben kendi şahsi fikrimi söyledim.ama yüksek ihtimalle çalışır. kartın arka kısmınıda çekip atarmısın

Kartın modeli ve üreticisi hakkında bilginiz varmı(ATI,Nvidia),üreticinin sitesinde boardun resimleri olur, revizyon numarasına göre üstünde bu parçaların olup olmadığını anlayabiliriz (1gb modelinde bu parçalar yoktur,2 GB modelinde vardır)kartı denedinizmi?
Küçük yuvarlaktaki smd katı kapasitör,diğeri smd bobin ya da diyot(emin değilim).Arka yüzünde fotoğrafını ekleyin üretici modeli olabilir,bu arada ramlerin ve işlemcinin soğutucusunu fanını siz söktünüz herhalde.Kolay gelsin.

Kartın modeli ve üreticisi hakkında bilginiz varmı(ATI,Nvidia),üreticinin sitesinde boardun resimleri olur, revizyon numarasına göre üstünde bu parçaların olup olmadığını anlayabiliriz (1gb modelinde bu parçalar yoktur,2 GB modelinde vardır)kartı denedinizmi?
Küçük yuvarlaktaki smd katı kapasitör,diğeri smd bobin ya da diyot(emin değilim).Arka yüzünde fotoğrafını ekleyin üretici modeli olabilir,bu arada ramlerin ve işlemcinin soğutucusunu fanını siz söktünüz herhalde.Kolay gelsin.
arka kısmı o yüzden istedim zaten modeli öğrenip internetteki ile kıyaslamak için.

Kart modeli amd rx480 in 4 GB olan versiyonu. İnternetten board görüntüsüne baktığımda eksiksiz olduğu gözüküyor. Kart zaten 2 aydır kullanımımda herhangi bir sorun çıkarmadı.
Gündüz Bakım için sökmüştüm. Eksiz parça olduğu akşam üzeri aklıma geldi, fotoğrafını çekmiştim attım buraya
yani ben kendi şahsi fikrimi söyledim.ama yüksek ihtimalle çalışır. kartın arka kısmınıda çekip atarmısın
Kart kasada takılı hocam, tekrar sökmeme gerek var mı?

109-d00947 model bu baktım sendeki ve internetteki görselde ikisindede aynı elemanlar yok devre sıkıntısız

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri