ekranın ortasında beyaz çizgi

jacopastor

Üye
TELEFUNKEN televizyonumuzda beyaz bir çizgi çıktı, tv nin kafasına vurunca saliselik ekran gelip-gidiyordu ben de daha önceden değiştirdiğim PTC parçasının lehiminden kaynaklandığını sandıp lehimleri sağlamlaştırdım, diğer oynayan ekran bağlantılı parçalara baktım ama sorun çözülmedi. şimdiden teşekkürler.

bizim vestel marka televizyonda da benzerini yapmıştı. servis kağıdında vertical devresi değiştirildi yazmıştı. bilgin olsun

:)vertical arızası tabii kı vertıcal entegresı değıştı yazacak

Vertical devresi dikey tarama katının tamamına denir.

Soğuk lehim vs. yok ise tüp üzerindeki bobinde dirençler olabilir. O dirençleri kontrol edin.

Vertical devresi dikey tarama katının tamamına denir.

Soğuk lehim vs. yok ise tüp üzerindeki bobinde dirençler olabilir. O dirençleri kontrol edin.

teşekkürler, soğuk lehimden kasıt ısınınca şekil değiştiren iletken madde sanırım.. tüpün bitiminde olan lehimleri ve dirençleri mi kontrol etmem gerekiyor?

eht kırmızı klolu trafoya yakın tarak şeklinde bir entegre var civarındaki 4-5 kondansötörü değiştireceksiniz şasenin yakın resmini eklersen yardımcı olayım eht trafosuna yakın bölümü

teşekkürler, soğuk lehimden kasıt ısınınca şekil değiştiren iletken madde sanırım.. tüpün bitiminde olan lehimleri ve dirençleri mi kontrol etmem gerekiyor?

reimdeki entegre rgb kontrol etegresi flamandeki renk lerin kontrolünü yapar sorun kırmızı kablonun karttan gelen kısmında sıyah bir trafo var aleminyum soğutucu üzerine bağlı tarak şeklinde bir entegre vertical entegresi o yakın resmi cek koy yerini isaretleyim yapman gerekeni yazayım

eht kırmızı klolu trafoya yakın tarak şeklinde bir entegre var civarındaki 4-5 kondansötörü değiştireceksiniz şasenin yakın resmini eklersen yardımcı olayım eht trafosuna yakın bölümü

tekrar teşekkürler ama ben şimdiye kadar tv tamirinde sanırım PTC denen bi tüpü değiştirmişliğim var.. yani şu eht kırmızı klolu trafo nedir bilmiyorum :(... tüpün bitimindeki devrede ne kırmızı bir şey ne de tarağa benzeyen birşey yok maalesef.. doğru yere mi bakıyorum acaba?? yuvarlak içine aldığım yerde mi söyledikleriniz?

hayır resimdeki yer değil kırmızı kablonun karta giden ucuna bak altta yatay tv nin arkasına geçtiginde alttaki kartın sana göre sağ senden taraftaki kösesinde trafo var siyah

bu arada az önceki resimde gördügün aleminyum da vidalı parcaya benzer vertikal entegresi

resimdeki yer tüp soketi

pc de kamera varsa msn den görüntülü sesli yardımcı olayım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri