ekranın ortasında çıkan reklamı engelleme

AD_EM

Onursal Üye
Onursal Üye
Bilgisayarın tamda ortasına denk gelen kısmına, bir reklam ekranı çıkıyor. ekranı kapatıyorum ve forumda başka bir konuya tıklayınca yine açılıyor. adwcleaner, ccleaner gibi şeyler denedim modemi resetledim olmadı. çözüm önerisi olan var mı?

Ekli dosyalar

• ekranda.jpg
    ekranda.jpg
    128.7 KB · Görüntüleme: 158
bu reklam bilgisayarınıza bulaşmış bir virüsten kaynaklanıyor olmalı. başka tarayıcılardada aynı sorunu yaşıyormusunuz.

chrome var bu pcde explorer ise açılmıyor nerdeyse...

chrome da kurulu eklentiler varsa onları kaldırmayı deneyin. bu virus bulaşalı çok zaman geçmediyse sistem geri yüklemede yapabilirsiniz.

Bilgisayarınıza malware (kötü amaçlı yazılım) bulaşmış gibi gözüküyor.
http://www.tamindir.com/malwarebytes-anti-malware/ yazılımla bilgisayarınızı tarayabilirsiniz.
Ayrıca reklamsız tertemiz web sayfalarında surf için : https://adblockplus.org/ uygulamasını tarayıcınıza ekleyin. Çok başarılı bir program ben de kullanıyorum tavsiye ederim.

Hocam öyleyse daha kaliteli yazılımlarla bilgisayarınızı derinlemesine taratmanız gerekiyor. AVG nin deneme sürümü ile de taratın isterseniz. Hala sorun çözülmezse son zamanlarda sıkça duyulan modeme bulaşıp konfigrasyonunu değiştiren zararlı yazılım sizin modeminize de bulaşmış olabilir.
Şöyle bir şey buldum :
"Son dönemlerde Google Chrome veya Firefox tarayıcı içinde sayfanın ortasında açılan reklamlar pek çok kişiyi rahatsız ediyor.

Sayfanın ortasında açılan reklamlar virüs değil fakat bir güvenlik açığının sonucu. TP LINK marka modemlerde sıkça görülen bir sorun.

Son dönemde Tp link marka modemlerdeki güvenlik açığı nedeni ile modem konfigürasyonuna hackerlar müdahele edebiliyor ve modemin ayarlarını değiştirebiliyorlar. Özellikle de DNS'i değiştirip sizi reklam sitelerine yönlendiriyorlar.

Modeminiz eski bir modemse bu tür bir saldırıya maruz kalmış demektir.

Üç çözüm mevcut:

• Bilgisayar ve tablete DNS girebilirsiniz.
  • Adsl modemi kapatıp açabilirsiniz ( bu geçici çözümdür)
  • Yeni adsl modem almak
Modemi kapatıp aştığınızda reklamlar ortadan kayboluyorsa dediğim senaryo geçerlidir. Yani Modeminize güvenlik açığı var demektir.

"Reklamları kapat" google reklamlarında çıkan bir ibare. Modem üzerinde yapılan bir konfigürasyon değişikliği sizi reklamlara yönlendiriyor.

Sayfanın ortasında açılan reklamın sebebi nedir?

Sayfanın ortasında açılan reklamın sebebi daha önce girmiş olduğunuz bir zararlı site üzerinden adsl modeminizin yapılandırıılmasının değiştirilmiş olmasıdır. Zararlı bir kod çalıştırılarak ADSL modeminizin DNS ayarları değiştirilmiştir. Bu yüzden siz google veya facebook'a değil benzer başka sitelere bile giriyor olabilirsiniz. Bu güvenlik açığı oldukça tehlikeli bir güvenlik açığı.

Bu durumda Adwcleaner gibi programlar işe yaramaz çünkü sorum modemden kaynaklanıyor.

Sayfanın ortasında açılan reklamlar için Adsl modem ile ilgili yapılması gereken işlemler.

1. Modem arayüzüne girin ve DNS sunucuyu değiştirin.
  2. Modemin firewall yani güvenlik duvarını açın.
  3. Modemin arayüz Giriş ekranına şifre koyun.
  4. Modeme uzaktan erişimi kapatın."
Alıntıdır: http://uzmanim.net/soru/sayfanin-ortasinda-acilan-reklam/4358

syn elkgazi; modemi resetledim ve resetlemek bile yetmedi. Yukarıdaki yazıda belirtildiği üzere modem TP-LİNK.

Bu yazıdaki DNS değişikliğini ne olarak yapacağım.?

adwcleaner işe yaramadı.
cclenaer işe yaramadı.
modem resetleme işe yaramadı.
malwarebytes işe yaramadı.
adblockplus işe yaramadı.(ekranda çıkıyor ancak reklam görünmüyor sadece)

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri