Ekonomik ve Pratik Röle (VArKON-15K)

AliRıza ÇETİNKAYA

ARC POWER Yetkilisi
VArKON olarak her türlü tesis/işletme tipine uygun model üretmekteyiz.

Fiyat/performansı çok iyi düzeyde, pratik ve üstün özellikli modelimizin kılavuzuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

VArKON-15K model rölede Kullanımı çok kolay ve pratik tutarken, tavsiyeler üretme, otomatik bağlantı düzeltme, hızlı güvenli kademe tanıma gibi özelliklerden taviz verilmeden tasarlandı.

Müdahaleler ve zamanlamalar akıllı ve test sonuçlarından çalışması son derece stabildir.

Hızlı Kılavuz:
http://www.kondas.com.tr/dokumanlar/hızlı_kılavuz_VArKON-15K.pdf

Tam Kılavuz:
http://www.kondas.com.tr/dokumanlar/VArKON-15K_KULLANIM_KILAVUZU.pdf

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
[video=youtube;aUvXbOZG4Ws]http://www.youtube.com/watch?v=aUvXbOZG4Ws&list=HL1391842697[/video]

artık cihazlarda vidasız klemensler kullanmak lazım. diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
iyi bir ürüne benzemekte kullanan varsa yazarsa sevinirim özellikle aman aman bir avantaj pek göremedim ama dezavantajı var ise söylerseniz sevinirim. Bana göre bir Reaktif Güç Kontrol Rölesinde İki Fazlı Kondansatör öğrenme olmaması sahada sıkıntılı bir durumdur örnek Kael, Elektropan KRK , Tense, Grup Arge gibi firmalar bu durumu çözmüş bence Kondaş gibi bir firmanın bu durumdan muzdarip olması düşündürücüdür.

Orta gerilimden işlem yapan Reaktif Rölelerde Elektropan KRK, Grup Arge ve Kondaş gibi görünüyor.

Başka bilgisi olan arkadaşlarımın bilgi vermesini rica ediyorum.

iyi bir ürüne benzemekte kullanan varsa yazarsa sevinirim özellikle aman aman bir avantaj pek göremedim ama dezavantajı var ise söylerseniz sevinirim. Bana göre bir Reaktif Güç Kontrol Rölesinde İki Fazlı Kondansatör öğrenme olmaması sahada sıkıntılı bir durumdur örnek Kael, Elektropan KRK , Tense, Grup Arge gibi firmalar bu durumu çözmüş bence Kondaş gibi bir firmanın bu durumdan muzdarip olması düşündürücüdür.

Orta gerilimden işlem yapan Reaktif Rölelerde Elektropan KRK, Grup Arge ve Kondaş gibi görünüyor.

Başka bilgisi olan arkadaşlarımın bilgi vermesini rica ediyorum.

Öcelikle yanlış biliyorsunuz. Kondaş VArKON serisi röleler difaze kondansatörleri tanır. Hatta difaze reaktörleri de tanır. Ve bunları gerektiğinde devreye alıp çıkarır. Difaze bağlantıyı tavsiye etmemek ile tanımamak farklı şeyler. Asıl düşündürücü olan bu farkı bilmeyen kullanıcılar olması değil, üreticiler olmasıdır.

Böyle birşeyden muzdarip değiliz. Kullanıcılara en çok özelliği en ekonomik ve kolay yoldan ulaştırmak temel ilkemiz.
Bu sebeple VArKON rölede eksik özellik pek olmaz, talepler doğrultusunda yeni nesil rölelerde ve yeni güncellemelerde özelliklere ilave etmekteyiz.

iyi bir ürüne benzemekte kullanan varsa yazarsa sevinirim özellikle aman aman bir avantaj pek göremedim ama dezavantajı var ise söylerseniz sevinirim.

Aman aman avantajları:
Özelliklerine, stabilitesine, performansına göre fiyatının ekonomik olması. Fiyat /performans çok iyi
Bağlantıları test ettirirken birkaç saniye içinde hataları bulup, düzeltmesi.
Kademeleri öğretirken, çok kısa sürede (yük oynak değilse 1dakikadan kısa) doğru şekilde öğrenmesi.
Tüm kademeleri aynı anda ekranda görebilmek.
Sistemin ihtiyacı olan kondansatörleri ve reaktörleri tavsiye etmek.
Bir kaç tuşla harmonikler dahil bütün Şebeke parametrelerine erişmek, kolay bir analizör olması.
Akıllı müdahale ve zamanlamayla en iyi reaktif oranları sağlayıp, kademe ve kontaktör ömürlerini de uzun tutmak.
Kılavuz olmadan çok açık menüsü ile pratik ve hızlı tüm ayarlara erişmek.

Farklı işletmelerde ve tesislerde, tesise özel VArKON ailesinden bir model bulunması. Böylece aynı kullanım alışkanlığı ile, yeniden bir röle dili öğrenmeden, her işletmenin kompanzasyon sorununu çözebilmek.

Kademeleri tanıtırken

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri