Ekmek Yapmna Makinesi

anfield

Üye
İyi akşamlar. Daha önce ekmek yapma makinası tamiri yapan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim. Kenwood marka ekmek yapma makinası pişirme yapmıyor. Söküp rezistansını denedim sağlam. Termik sigortalar sağlam. Çalıştırıp rezistansına volt metre bağladım çıkışta boşta iken bile 10 V gibi değerler veriyor. Çalışırken 16 - 24 volt arası değer gösteriyor. Arızası nedir yardımcı olur musunuz.

O markayı bilmiyorum. Sinbo markayı çok söktüm, tamir ettim.
Bunlarda ısıtıcı ve motor röleli. Bir de ısı sensörü var. Mayalanma ve pişirme ısılarının sabit olması için.
Makine ilk çalıştığında karıştırma yoğurma aşamalarını sorunsuz yapıyorsa sensörü ve varsa röle kontrol edilmeli.

O markayı bilmiyorum. Sinbo markayı çok söktüm, tamir ettim.
Bunlarda ısıtıcı ve motor röleli. Bir de ısı sensörü var. Mayalanma ve pişirme ısılarının sabit olması için.
Makine ilk çalıştığında karıştırma yoğurma aşamalarını sorunsuz yapıyorsa sensörü ve varsa röle kontrol edilmeli.
İlginiz için teşekkür ederim. Siz role dedikten sonra roleyi inceledim. Tek role vardı. Ben motora ait zannediyordum. Devreyi takip ettiğimde rezistansa ait olduğunu gördüm. 12 v beslemeli bir role. Haricen enerji verdiğimde kontaklarının çekmediğini farkettim. Şimdi değiştirdim. Boşta denediğimde ısıtıyordu. Tekrardan teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri