Ekmek yapma makinesi sigortayı attırıyor

Elektrik tesisatı ile hiçbir değişiklik yapılmadı. İşaretlediğiniz sigorta hep orada ilk günkü gbi duruyor. Ama atan en üstdrki büyük olan sigorta alttakilerine hiçbirşey olmuyor. Cihazın garantisi yok aldım zamanında 5 defa bile kullanmadan kutusuyla kaldırmıştım. Demem amaçlı taktım ve durum bu. Senler önce aynı evde aynı tesisatta çalışan bir cihaz.

Elektrik tesisatı ile hiçbir değişiklik yapılmadı. İşaretlediğiniz sigorta hep orada ilk günkü gbi duruyor. Ama atan en üstdrki büyük olan sigorta alttakilerine hiçbirşey olmuyor. Cihazın garantisi yok aldım zamanında 5 defa bile kullanmadan kutusuyla kaldırmıştım. Demem amaçlı taktım ve durum bu. Senler önce aynı evde aynı tesisatta çalışan bir cihaz.

Trifaze kaçak akım rölesi 30ma ( Hayat koruma )
Moulinex ekmek yapma makinesinde kaçak olmalı veya tesiatta ..

IMG_9606.jpeg

Atan parça sigorta degil kaçak akım rölesi.

Muhtemelen cihazinizda Elektrik kaçağı var. Bu rezistansta olabilir kablo kopması erimesi gibi..

Cihazin bu konuda uzman biri tarafindan kontrol edilmesi şart. Garanti varsa siz müdahale etmeyin servise yönlendirin.

Sizin sisteminizdeki kaçak akım rölesi 30mA ( foto )
Kaçak akım koruma rölesi otomatik sigortalar gibi termik ve manyetik koruma yapmaz.
Sadece kaçak akıma karşı korur.

https://www.elektrikrehberiniz.com/role/kacak-akim-rolesi-nedir-3417

Aradan 2 gün geçtikten sonra yine bir prize takıp denemek istedim. Bu sefer sigorta direk atmadı. Taktığım gibi bir uğultu geldi biraz bekledim ve çektim fişini. Bekleseydim büyük bir olasılıkla tekrar sigortayı attıracaktı. Bu durumda bunun sorununda en yakın ihtimal nedir ustalar? Uğultu dediğim elektirksel trafo uğultusu gibi bir ses mekanik değil

Aradan 2 gün geçtikten sonra yine bir prize takıp denemek istedim. Bu sefer sigorta direk atmadı. Taktığım gibi bir uğultu geldi biraz bekledim ve çektim fişini. Bekleseydim büyük bir olasılıkla tekrar sigortayı attıracaktı. Bu durumda bunun sorununda en yakın ihtimal nedir ustalar? Uğultu dediğim elektirksel trafo uğultusu gibi bir ses mekanik değil
o makinenin servisi gelmiş ondan öyle ses çıkarıyor. en yakın zamanda servisine götürmenizi tavsiye ederim...

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri