EKG Sinyallerinin Sınıflandırılması

sasahes06

Üye
Merhaba bana bitirme projem için ekg sinyallerinin sınıflandırılmasında kullanılan matlab programı lazım bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler...

Sn. sasahes06,

EKG sinyallerinin sınıflandırılması derken ne demek istediğinizi açıklarsanız belki yardımcı olabilirim.

Saygılarımla,

Merhaba daha önceden depolanmış sayısal vektör biçimlerinin wave formlarını eşleştirmek istiyorsun(Tahminim) (tekil yada çoğul sektörler). Ben size şöyle yardım edebilirim ancak(#! /usr/bin/python):
Nicelik-1=Frekans (Nabız)
Nicelik-2=Periyod (Aynı vektör gurubu içinde eşleşen sektörler)
Nicelik-3=Band Genişliği (Bir devinimde geçen süre)
Nicelik-4=RMS (Ortalama vektör değeri(aynı vektör gurubunda))
Nicelik-5=Loop (Karmaşık vektörlerin döngüsel hareketi (Referansa dönüş(Normal Durum)))
Nicelik-6=Peak (Her bir vektörün maksimum değeri)
Nicelik-7=Peak/Peak-time (Her vektörün maksimum değeri/değere ulaşma süresi)

Bu yedi niceliğin karşılığına gelen birer katsayı oluşturursan tam olmasa bile yakın değerlerde bir eşleşme sağlayabilirsin.
Kodları bilmiyorum ve dürüst olmam gerekirse olsada vermem, veremem...
Kolay gelsin.

Bana gerekli olan program matlab e normal birinin ekg sinyal verilerini ve bazı aritmi rahatsızlıklarına ait ekg verilerini yükleyeceğim yükleyeceğim sonra verkiğim herhangi bir ekg sinyal verilerini bunlarla karşılaştırıp hasta olup olmadığını hasta ise hastalığını gösterecek bir program.

aynı tür sınıflandırmayı bende yapmaya çalışıyorum.EKG verisi olarak ne kullandığınızı öğrenebilir miyim? Benimde hem sağlıklı hemde farklı hastalıklara ait EKG sinyallerine ihtiyacım var.Yardımlarınızı bekliyorum.

Kolay gelsin..

tıp elektroniği hakkında pdf dökümanı olana varsa teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri