Ekat Belgesi

kolay gelsin hocam bildiğin bir iş yeri firma varmı ekat aldıra bilecek yardım cı olursan sevinrim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kardeşim ekat belgesini alabilmen için tedaş personeli değil isen bir şirket adına gitmen gerekiyr artı almak isteğin ekat belgesi 34,5 kv mu 154 kvmu yoksa 380 kvmu bunları veren yerler hep farklı ve fiyatlarıda baya yüksek bunu almak istiyorsan 34.5 kv luk için tedaşın arıza Bakım onarım kısımları özelleşmeye başladı bu şirketlerin biriyle görüş onalr bu belgeyi sana sağlarlar ben o şekilde aldım daha geniş bilgi için bana yazabilirsin

bildiğiniz bir firma varmı onun aracılığıyla ala bilme şansımız varmı

ekat belgesi Almak istiyorum Bireysel Olarak Başvuru yapabilirmiyim Şirket olmadan eğitime gidebilirmiyim ve fiyat konaklamayı nerden bulacağım ve 380Kv lık eğitim almak istiyorum somada başvuru yapmak istiyorum nasıl yapabilirim Bana bu konuda ACİL !! destek verebilirmisiniz ? özelden veya buradan yardımcı Olursanız Çok sevinirim MYO elektrik bölümü mezunuyum

Arkadaslar TEİAŞ'ın SOMA'da vermis oldugu egitim ve fiyatlarla ilgili olarak
ETM CRETLER
bu adresten gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba;

Orta gerilim seviyesinde beslenen tesiste Bakım Sorumlusu olarak çalışmaktayım.

Tesisin işletme sorumluluğu ve işletme bakım işleri taşeron şirketçe yapılmakta. Şirketle yapılan sözleşmede 7 / 24 İşletme bakım işlerini karşılayacağı maddesi eklenmiş ve İşletme bakım sorumlusu mühendiste SMM belgesi çalışan teknisyenlerde EKAT belgesi bulunmakta.
Sistem OG Ve AG bölümleri otomasyon tarafından kontrol edilip çalıştırma ve manevralar aynı şekilde bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Sistemin otomasyon bilgisayarı üzerinde çalıştırılması ve manevra yapılması ( Operatörlük ) gerek sözleşme gereği gerekse işleyişten dolayı şirketimiz açısından bizim sorumluğumuzdadır.
Bu işleyiş çerçevesinde sistemin operatörlüğünü yapan şirketimiz çalışanlarının EKAT belgeleri bulunmamaktadır. Belgenin alınmasının gerekliliği konusunda çelişkide kalınmıştır.

Elektrik kuvvetli akım tesisleri yönetmeliği 60. maddesinde '' Kuvvetli akım tesislerinde yüksek gerilim altında ancak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nca yetkilendirilmiş olan kurum ve kuruluşlar tarafından bu amaçla açılmış olan eğitim kurslarını bitirerek "Kuvvetli Akım Tesisleri'nde Yüksek Gerilim Altında Çalışma İzin Belgesi" alan elektrikle ilgili fen adamları ya da bir mühendisin sorumluluğu ve gözetimi altında olmak üzere öteki görevliler çalışma yapabilir. '' denmektedir Çalışmadan kasıt olarak işletme bakım kastedilmekte ise yukarıda belirttiğim taşeron tarafından yapıldığından alınması gerekliliği bulunmamakta gibi gözükmekte diğer yandanda sistem operatörlüğü tarafımızdan bilgisayar üzerindende olsa yapılmakta olduğundan gerekli olduğunu düşünmekteyim.

Kuruluşumuz işlemleri yazışmalarında gerekçeler ve durumdan oluşabilecek sorumluluk ve ücretler net ifadelerle belirtilmekte olup konu ile ilgili ilk yazımda Kuvvetli akım tesisleri yönetmeliğinin 60. maddesini gerekçe göstermiş ve yukarıda belirttiğim çelişki ortaya çıkmıştır. Kuruluşumuza yüklenecek sorumluluklar taşeron şirketinin durumundan dolayı kalkabilirmi ve Bununla birlikte EKAT belgesinin alınması 1526 TL gibi bir ücret tutmasıda belgenin alınmasına soğuk bakılmasına neden olduğunu düşünmekteyim.

EKAT belgesinin alınmasının yazdığım şartlar altında alınmasın zorunluluğu nedir. Zorunlu ise gerekçe gösterilecek kanun yönerge yönetmelik maddeleri nedir.

Son düzenleme:
[h=2]iyi günler ben Endüstrü meslek lisesi elektronik bölümü mezunuyum ELEKTONİK mezunuyum mesleki eğitim merkezinden elektirik pano tesisatı ustalık ve usta öğretci belgem var ekat alabilirmiyin şimdiden çokteşekkür ederim‏[/h]

[h=2]AYRICA ARKADAŞIM İÇİN DE SORUYORUM Endüstrü meslek lisesi anadolu teknik meslek lisesi elektronik bölümü mezunuyumANADOLU ELEKTİRİK ELEKTONİK mezunuyum ekat alabilirmiyin şimdiden çokteşekkür ederim‏[/h]

arkadaslar merhaba ekat belgesi almak istiyorum fakat lise diplomsı elektrik-elektronik bolumu (goruntu ve ses sıstemlerı) alanında ne yapmam gerekıyo cıraklık okulundan sınavla elektrık ustalık belgesı alabılırmıyım yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tesekkur ederım

pekii.. yeri gelmişken bnde şunu sorayım
ben ekat belgeli olalı 8 sene oldu. devlet adına özel bi şirkette çalışmaktayım.duyduğum kadarıyla bu belge 3.ya da 5.sene de bir tam emin değilim yenilenmesi gerekiyormuş.fakat yenileme işleminde bizim şirket oralı olmadığı için! benim ya da bizim ( aynı durumda olan bir sürü arkadaşım var ) n yapmamız gerekiyor.bu konu hakkında bilgisi olup cevap veren olursa hem bu dertten muzdarip arkadaşlara bir yol gesterici hem de bizim için cevap olacaktır.
cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürederim

2002 yılında düz liseden mezun olup mesleki eğitim merkezlerinden elektrik tesisatı ve pano montörlğü üzerine ustalık belgesi aldım. somadaki kurslara katılıp o.g 34.5 kw yetki belgesi alabilirmiyim. beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,887
Son üye
ckiplano

Yeni konular

Geri