ek takviye motosiklet aküsü

saftilki

Üye
Beyler bir mazuratım var yardım bekliyorum
benim karta slx var ve 60ah akü mevcut akü ölmeye yakın vede benim aklıma gelen şu 9ah akü elde ettim ben önden bagaja kadar 4lük kablo çekip takviyeli bağlantı yapsam şarj dinomsuna zarar verirmi 60+9 69 ah şarj etmiş olacak.ikinci husus bu 9ah lik aküyü araçta şar ettirip dükkanda da kulanarak elektrik sarfiyatından tasarruf peşindeyim dükkanın aydınlatmalarını başlıca led yaptım 8 metre nedersiniz bu hususta beyler

sayın saftilki eğer ki dediğiniz gibi bir bağlantı yaparsanız elinizdeki 9 amperlik aku kısa zamanda deforme olacaktır.ama siz araba çalısmadıgında takvııye edeyım dersenız calıstırabılırsınız. o da arabanızın akusu tamamen bıtmemıs olması gerek aksı halde 9 amperlık akuyle arabayı calıstırmak ımkansız gıbı gelıyor bana.mars dınamosu ılk anda bay bı akım cekıyor dıye bılıyorum. kolay gelsın.

İç dirençleri aynı olmayan hiç bir generator,trafo,pil akü vs paralel bağlanamaz !!!!
Akü ve pilde bir istisna var şayet şartlandırıcı (diyot) kullanarak akülerin birbiri üzerinden akım geçirmesini engelleyebilirsin. Akünün yenisini almanı tavsiye ederim.

cevaplayan arkadaşlar çok teşekkürler. valla cevap paneline bakmadan sabırsızlıkla bahsettiğim bağlantıyı yaptım faydasınıda gördüm portatif bir bağlantı yaptım 9 ah aküyü çıkardığımda 60ah lık akü ikinci turu bile attıramıyor motora! 9ahlık aküyü devreye soktuğumda araç tık demeden alıyor akünün tamirini yapıp devam edeceğim maddi problemler giderek büyüyor neredeeeeeen nereye!!!.........

yapabilir. ama sen yinede araba alternatörünü tercih et bence..

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri