(eht)yüksek voltaj trafosu

Elimde bir adet televizyonlarda bulunan yüksek voltaj trafosu mevcut. şu an multimetrem olmadığı için devre şemasından bakıyorum. bu şemaya göre primer sargının giriş çıkışı hangisidir ? diğer uçları anlatırmısınız ? yardımlarınız için teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
15625 hz yazan sargı primer giriş ucudur 3.8 nolu uçlar transistörün beyzine uygulanan bu frekans saniyede 15625 kez anahtarlama yapar yani emitörden kollektöre akar 8 numaraya gelen +145 volt la beslenir diğer uçlar çıkış uçlarıdır 2.11 flaman tüpün flamanını ısıtır EHT bleeder yazan şapka gibi olan üzerinde yüksek voltaj mevcuttur 18000 ile 27000 volt arası fokus screen ayarı 2 adet potansiyometre olup tüpün resim netliği ve ışık ayarını yapar geri dönüş gain 200volt vdc tv board ve rgb beslemesini yapar 4..7 12,6 nolu uçlar tv boardın çeşitli katlarını besler tuner, resim, ses, vs, bilmem anlatabildimmi ??

çok sagol elimde tasaruflu lamba var onun içi ile beslemeyi düşünüyorum 8 numarayı buldun dier çıkışını bulamamıştım sizin bu konuda bilginiz var galiba bunu 230 voltla yani Şebeke elektirigi ile besliye bilcem bi devre biliyomusunuz ben bununla müzikli ark yaratmak istiyorum 555 entegresi ile sürün dediler ama benim bir bilgim yok konu hakkında bilginiz varsa yardım edermisiniz yardımınız içinde teşekkür ederim alabilecegim max performans almak istiyorum bunla

bir sorum daha olacak videodaki adam 8 +b ile collector bagladı burda collector dedimiz hangisi olmakta

555 entegre ile baz ucuna sürersin .. 3 nolu uc kollektör oluyor

çok amatörsen bu senin için tehlikeli olabilir tehlikeli sularda yüzmek gibi bir şey çok dikkatli olman lazım.

yoksa benim avartar daki ışığa doğru gidersin

:D haklısınız yoo yüksek voltajın neler yapabilcegini biliyorum sadece devre entegreler hakkında bilgim yok bi sorum daha olcak kusura bakmayın az önce trafoyu çalıştırdım yaklaşık 4 cm ark oluşturdum lcd televizyonla arası 1 metre olmasına ragmen trafoyu çalıştırdımda ekran kararmaya başladı nedenini sorabilirmiyim zaten benim amacım müzik ile beslemeli trafo yapıp tesla bobini yapmak bir adet Mikrodalga trafom var ama eht daha güçlü bir trafo sanırsam 2500 volt veriyormuş mikro dalga trafosu sizce bu hayalimi hangisi ile gerçekleştire bilirim bide televizyonda niye kararma oldu tüplü degil lcd televizyon birazda 555 entegresini anlatırmısınız bir sürü soru soruyorum kusura bakmayın merakım varda bu işlere

sayanizde eht trafosu çalıştırdım bunun için ayrıca teşekkür ederim

trafoyu çalıştırdımda tv ekranının gitme nedenini sorabilirmiyim

yüksek voltaj yüksek frekans

15625 hz yazan sargı primer giriş ucudur 3.8 nolu uçlar transistörün beyzine uygulanan bu frekans saniyede 15625 kez anahtarlama yapar yani emitörden kollektöre akar 8 numaraya gelen +145 volt la beslenir diğer uçlar çıkış uçlarıdır 2.11 flaman tüpün flamanını ısıtır EHT bleeder yazan şapka gibi olan üzerinde yüksek voltaj mevcuttur 18000 ile 27000 volt arası fokus screen ayarı 2 adet potansiyometre olup tüpün resim netliği ve ışık ayarını yapar geri dönüş gain 200volt vdc tv board ve rgb beslemesini yapar 4..7 12,6 nolu uçlar tv boardın çeşitli katlarını besler tuner, resim, ses, vs, bilmem anlatabildimmi ??[/QUOT

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri