Ege üniversitesi Dönem Projeleri

EleCtRox_

Onursal Üye
Onursal Üye
Tamamlanmış bir sürü proje var Çeşitli denenmiş çalışan devreler maliyeti düşük çoğu basit sayılır.Buradan Emeği geçen kişilere Teşekkürler projelerin hepsi word te projenin maliyeti bitmiş haldeki resmi dahil butun bilgileri var kolay gelsin

CD4093 ile Metal Dedektörü
LM3914N ile 12 Volt akü gerilim seviye göstergesi
CD4011N ile Alkış ile çalışan Şalter
2N2222 miniatür fm transmitter
HT2811 programlanabilir gong devresİ
1-2 watt fm verici devresi
CD4011 CD4018 Elektronik Tavla Zarı
LM555N Timer Entegresi ile Yürüyen Işıklar
fonksİyoner yürüyen işik
Car-Stereo Led Power Meter (Vumeter)
çİft renklİ yürüyen işik devresİ
UA555N 744017N ile yeni yil yildizi
NE565 ile metal dedektörü
CD4093 CD4017 ile karnaval gözlüğü
TDA1037 5W amplifikator
NE555N Timer ile Polis sireni
Led Bedside Lamp (ses ile aktif olan led)
Elektronik ledli zar
9 Second Digital Readout Countdown Timer
Kara Şimşek Devresi
Transistörlü Ambülans,polis ve itfaiye Siren devresi
ISD25129P ile 120 saniye Mesaj kaydedİcİ
Fridge open door alarm
2 Hz. frekans Üretici
4`ü bir Arada Hırsız Alarmı Devresi
Işikla çalişan anahtar
Işikli sİren
Seslİ ve dokunmatİk anahtar
El çirpma İle lamba kontrolü
60 Watt gİtar amfİsİ
BCD sayıcı
Yüksek sıcaklik alarm
Cellular phone calling detector

https://yadi.sk/d/UPaCWwEfgrqak
EleCtRox_proje.rar

Öncelikle Merhaba Dostum Paylamşımın için teşekkürler. Bu devreleri hangi programla açıcam cevaplarsanız sevinirim saygılar....

Arkadaslar Öncelİkle paylasiminiz İcİn tesekkÜr edrİm.ben yenİ yil yildizi projesİnİ yapiyorum.fakat 744017n entegresİyle İlgİlİ bİ sorunum war.744017n bu entegreyİ kayserİde bulamadim.onun yerİne ayni gÖrevİ yapan 74hc4017 yİ buldum fakat proteusta dewreyİ cİzerken entegreyİ bulamiyorum ne 744017n İ nede 74hc4017 yİ bulamiyorum yardimci olursaniz sevİnİrİm....

74hc4017 IC'si, CD4017 (CMOS) entegresinin TTL versiyonudur, 5V'la çalışması dışında önemli bir farkı yoktur. listeden 4017'yi (cmos olanını) seçin, iş görür.

rabel_66 arkadaşım malzemenin gerçek göüntüsüne benzer şekil çizeceksin onu kütüphaneye ekleyerek ve paketini tanımlayarak devreni çizebilirsin

mrb aradaşlar herşey için sağolun güzel bi paylaşım olmuş fakat ben indiremiyorum bi sayfa açılıyo öyle kalıyo:( bi yardımıcı olursanız sevinirim

paylaşım sistesinden daha biraz önce dosya indirdiysen biraz zaman gerekli olabilir...bu paylaşımı yapan arkadaşların emeklerine sağlık güzel bir paylaşım gerçekten...herkesin bunları göz önünde bulundurup birbirimize yardım etmenin ne kadar önemli olduğunu iyice anlayalım, iyi çalışmalar ve herkesin bayramı mübarek olsun...

ege üniversitesi meslek yüksek okulu end. elektronik bolumunun eğitim bakımından rakiplerinden daha iyi olduğunu düşünüyorum. 2002 EGE ÜNİ. EMYO end elektronik mezunuyum ve baska okullardan mezun olmus arkadaslarımla kıyasladığım için oyle düşünüyorum. ama arkadaslar bu devreler donem projesi olarak biraz basit kalmıyor mu. liselerin elektronik kitaplarında bile bulabileceğiniz devreler bunlar. Mustafa hocadan projeleri biraz daha zorlastırmasını bekliyorum.

ya beyler bana motorun lojik kapılarla yıldız üçgen çalışma devresi lzm devre bende var ama malzemelerin isimleri belli degil yardımcı olur msunuz?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri