Eemko ESM 9950 Yardım!

teksan9

Üye
arkadaşlar merhaba! 5 bar da çalışan bi buhar kazanı var bunu kontrol eden bi 4.20 mA bir transmitter var ben bu buhar kazanında ki brülörü oransal olarak kumanda etmek istiyorum yani brülör hiç otomatiğe geçmesin sürekli çalışsın ama buhar basıncı yükseldiği zaman alevi azaltsın basınç düştüğü zaman alevi yükseltsin daimi çalışsın istiyorum. Forumda bunu kontrol edicek bi cihaz buldum emko esm 9950 bu cihaz ile servomotoru kumanda etmek istiyorum açsın kapatsın bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

ESM 9950 ile bu yapman biraz zor. Eğer brülörün bu şekilde çalışmasını istiyorsan sana başka bir cihaz önereyiim. OMRON E5EK bu iş için mükemmel bir cihazdır.

esm cıhazını 4-20ma ayarlarsın ve cıhaza bı adet role ek kartı takarsan olur tabıkı servo motorun yuzer kontak calısıyosa gecerlı
eger servo ma 4-20ma 0-20ma veyaz 0-10v ıse mılıamper ek modulu alırsan olur.guzl bı cıhazdır cok kullnıyorum ben

teşekkürler arkadaşlar

gökce brulör yıllardan beri bu yöntemi kullanarak satış yapıyor.onlarda sadece input girişi
4-20ma değilde pt100 kullanıyorlar.bu tarzda çalışan sayısal kontrol cihazları cok var

elimko e 200
siemens(gökce brulör bunu kullanıyor en azından bizdekilerde )

bir ay önce 1 adet c 160 brulör aldık bu mantıkla çalışıyor.ayrıca set+hys değeri aşıldığında brulörü tamamen kapatıyor.normala döndüğünde tekrar çalışıyor

gökçe şuanda rwf 40 siemens kullanıyor isteğe bağlı ben daha uygun maaliyette bi cihaz arıyorum ama fiyatı ne kadar tahminen bi bilgin var mı teşekkürler

elimko e 200 fiyatını öğrendim iskontolu 116 euro bu işi yapar dediler

emko esm9950 yada 9450 3 röle çıkışlı bu işi kolaylıkla yapıyor.taktığımız brülörde set değerini 1 derece bile şaşırmıyor.eğer olurda set değerini gecerse alarmkontağı brülörü kapatıyor.

9950 cihazının türkçe dökümana bakmak istersen tıkla. detaylar içerisinde var. işine ne kadar yarayacak bilmiyorum ama

esm9950 cihazına iki adet röle modulü takarsanız hem servomotoru açma kapama yaparsınız yani modülasyon kontrol hemde sıcaklık aşırı yükselirse alarm rölesi brölürü kestirir.bu iş için en uygun ve ekonomik cihazdır aynı zamanda haberleşmede var.detaylı bilgiyi emko fabrikadan alabilrsiniz.yerli brülör firmaları zaten bu cihazı kullanıyor kullanmayanlar yabancı ortaklı oldukları için siemens yada omran kullanmaya zorlanıyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri