Eco modu

Katılım
7 Kas 2018
Mesajlar
51
Puanları
1
Yaş
29
Selam ustalar aklıma takılan şu bagzı klimalar da yaz kış eco modu var bazılarında sadece sogutmada eco modu var eco minımum seviyede sıcaklıkta tutmak için diye biliyorum peki kışın bu mod yaralı olur mu tasarruf için bu modda ufleme yarınyarıya azalıyor ama içerisi gayet sıcak oluyor 26 da fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
Katılım
1 Eyl 2011
Mesajlar
5,815
Puanları
3,256
Konum
BURSA
A.selam. "Eco" modunun kullanımı kendi kullanım kitapçığında (ınstruction) belirtilmiş olması lazımdır, örneğin bizim inverter klima için bu değer max. 24 derece olarak kitabında yazıyor. Yaz veya kış kullanımında bunun farketmemesi, örneğin en fazla 24 derecede sabit kullanmanın her iki modda (ısıtmada/soğutmada) ayni tasarruflu kullanımı sağlaması lazımdır.. Ancak bu kritik dereceyi kılavuzundan okuyup teyit etmeniz de gerekli, diğer klima markaları için de soğutmada 24 derece olarak biliyorum, çünkü ticari olan değişik iş yerleri, bankalar, marketler, vb. yerlerde genellikle yazın bu sıcaklığa (24'e) tam sabitlenmiş olarak gözlemleyip görüyorum. Kolay gelsin.
 

Forum istatistikleri

Konular
118,078
Mesajlar
831,971
Kullanıcılar
429,443
Son üye
soz_ky

Yeni konular

Üst