Eca confeo plus kombiye modilasyonlu oda termostatı bağlama

baris81

Üye
Merhaba. Eca confeo plus kombim var. ECA modülasyonlu programlanabilir oda termostatı aldım. kombide nereye bağlayacağım bilgisi olan yardım edebilir mi ? bazı kombilerde bağlandıktan sonra parametre ayarı gerekiyor bu kombide öyle bir ayara gerek var mı ?

Merhaba arkadaşlar
bende yeni e.c.a konfeo plus 28kw kombi aldım ve ek olarak Lago FB ot modülasyonlu oda termostadı aldım bunların parametre ayarları varmış bu konuda yardım olacak var mı? bu kışa girerken yardımlarınız esirgemeyiniz. yaşadığım yerde 2 tane yetkili servis var bunun hakkında bilgileri yok.

Aldığınız termostat eca konfeo plus a uyarlımı? her kombi her termostadı kabul etmiyor diye biliyorum. Termostadı resimleseydin yardımcı olunurdu. eca nın sitesine gir detayları olması lazım.

Aldığınız termostat eca konfeo plus a uyarlımı? her kombi her termostadı kabul etmiyor diye biliyorum. Termostadı resimleseydin yardımcı olunurdu. eca nın sitesine gir detayları olması lazım.

Aldığım ürün neredeyse tek uyumlu oda termostatı

Ben kısaca problemden bahsedeyim.
yerden ısıtmalı olan tesisat suyu sıcaklığını 50 ye ayarlıyorum termostatı oda sıcaklığı 21derece ise ben 22 dereceye yani 1 derece yukarı
ayarlıyorum kombi devreye giriyor 1dk içerisinde 57 drce ye geliyor sonra stop edip 3dk boyunca sirkülasyon yapıyor
yani tesisat hiç ısınmadan bu olay böyle devam ediyor dur kalk yapıyor.ev ısınmıyor bunun için parametre ayarlarının yapılması gerektiğini söyleniyor.

Ekli dosyalar

• lago.jpg
    lago.jpg
    14.2 KB · Görüntüleme: 21
Kombide 2 adet termostat girişi var.Doğru yere mi bağladınız?

Aldığım ürün neredeyse tek uyumlu oda termostatı

Ben kısaca problemden bahsedeyim.
yerden ısıtmalı olan tesisat suyu sıcaklığını 50 ye ayarlıyorum termostatı oda sıcaklığı 21derece ise ben 22 dereceye yani 1 derece yukarı
ayarlıyorum kombi devreye giriyor 1dk içerisinde 57 drce ye geliyor sonra stop edip 3dk boyunca sirkülasyon yapıyor
yani tesisat hiç ısınmadan bu olay böyle devam ediyor dur kalk yapıyor.ev ısınmıyor bunun için parametre ayarlarının yapılması gerektiğini söyleniyor.

http://www.yerdenisitma.com/borulu_sulu_yerden_isitma_termostatlari.htm

https://www.technopat.net/sosyal/konu/yerden-isitma-yogusmali-kombi-isitmama-sorunu.528729/

http://odatermostati.org/eca/eca-modul-kull.pdf

Kombide 2 adet termostat girişi var.Doğru yere mi bağladınız?

zannedersem evet X7A (33) klemense bağladım. X1A (1) on-off termostatlar için kullanılıyor

benim oda termostatı ile sorunum yok kombi yüksek hızla kalorifer suyunu ısıtıyor 10sn sonra suyun sıcaklığı 28 dereceye düşüyor soğuk suyu 3dk sirkülasyon yapıyor. bir yerde hata var ama biz bu hatayı bulamadık 3-4 kombici geldi baktı aynı tesisatı bundan önceki kombi mükemmel ısıtıyordu bu ise kendini ısıtıyor bizi ısıtmıyor.

Son düzenleme:
benim oda termostatı ile sorunum yok kombi yüksek hızla kalorifer suyunu ısıtıyor 10sn sonra suyun sıcaklığı 28 dereceye düşüyor soğuk suyu 3dk sirkülasyon yapıyor. bir yerde hata var ama biz bu hatayı bulamadık 3-4 kombici geldi baktı aynı tesisatı bundan önceki kombi mükemmel ısıtıyordu bu ise kendini ısıtıyor bizi ısıtmıyor.

benim başımdaki olay viessmann vitopent 200 kombi .
termostat yok .
kombi ateşleme yapıyor alev sönmüyor , istenilen dereceye çıkıyor , petekleri ısıtma yapıyor
sonra anı düşüşle çalışma derecesine düşüyor
ateşleme yapıyor alev alıyor 2 sn sonra alev sönüyor ani derece çıkışı yapıyor istenilen dereceye geliyor .
tekrar aynı şekilde derece düşüyor
fakat bu sırada 3-4 tur aynı şekilde ( bir zaman sonra )
sonra normale dönüyor petekleri ısıtma yapıyor , sonra yine aynı .
pompa çalışıyor .
çözüm için bütün petekler söktüm temizlendi + filitreler temizlendi .
sonuç yok .
zaten eski kombi , şu anda çalışıyor 40 derece yerine 45 derece yaptım .
birazda işime geldi yakıtı az harcıyor . boşuna ateşleme yapıyor ama
kart sorunu olabilir ve yazılım ayarı ?
borularda tıkanıklık olabilir mi ? düşüncesi doğdu acaba ?
sizin konu ile benzerlik var diye yazdım .

link video gibi oldu kısmen .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri