easyview mt8070ih s7 1200 plc haberleşme sorunu

siyah12

Üye
hmi ve s7 1200 ethernet bağlantısı ile ilgili sorun yaşıyorum

easyview yapılandırmasında s7 1200 için manual de acıklanan ayarların tamamını yaptım ilgili tag leri hepsini online aldı ve tanımlamaları yaptık.
HMI ya download yapıp plc ille bağlantıyı kurunca hmi ekranında ""NO PLC RESPONSE" hatası oluşuyor
plc yi neden okuyamıyor bu konuda yardım bekliyorum

ilginize teşekkür ederim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Eğer programa online olarak bağlanıyorsan problem çıkabiliyormuş.aynı problem bende de var .bu nedenle tia portalda izleme modunu kullanmadan tekrar denememi tavsiye ettiler.

bilgisayara 192.168.1.251 verdim. plcye 192.168.1.250 verdim. portlarını pcnin 103, plcnin 102 verdim. haberleşiyor simülasyonda ama Q0.0 biti aktif olunca ekranda bi işik yak dediğimde plc not response uyarısı veriyor.

Eğer programa online olarak bağlanıyorsan problem çıkabiliyormuş.aynı problem bende de var .bu nedenle tia portalda izleme modunu kullanmadan tekrar denememi tavsiye ettiler.

offline olarak bağlandığında zaten simulator plc ye bağlanmıyor :(

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri