öğrenirsiniz bununla ilgili pek çok döküman var isterseniz türkçede var bende isteyen olursa gönderebilirim.

mümkünse bu dökümanları banada yollar mısın?teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
programın satış ve teknik desteğini cpv bilgi teknolojileri yapmaktadır.

E3 programini kullanmaya yeni baslayan birisi olarak, kutuphanesini biraz kisitli. acaba diger firmalarinda kutuphanelerini nereden bulabilecegimizi bizimle paylasir misiniz ? (Ozellikle Siemens)

Merhaba
Açıklayıcı bilgi çok güzeldi,kafa karışıklığını giderdi,teşekkürler

Merhabalar. Arkadaslar ben programi inceleme acisindan denemek istedim.
İlgimi cekmisti. Kafama yatarsa calistigim sirket icin satin aldirmayi
dusunuyordum. Ancak bence kullanimi coook karmasik. Bikac yildir Eplan
kullaniyorum. Eplan kullanmaya basladigim ilk 5-10 dk icinde macrolari import
ediyordum. Ancak burdaki linkten indirdigim ABB macrolarini 15 gunde E3
programina import edemedim. Acikcasi programin Ayarlar arayuzunu/menusunu
de bulabilmis degilim. Belkide boyle bir arayuzu de yoktur. Neden boyle bir
karmasik arayuz yapilmis cozemedim. Pek dokuman da yok (GUI help dosyasi
haric). Yasadigim bu problemlerden oturu benim hevesimi kirdi, vazgectim.
Kisacasi kullanim mantigi kullaniciyi ugrastiracak cinsten. Su da bir gercek;
programa hakim olunursa, vazgecmesi zor olacaktir.

Merhabalar. Arkadaslar ben programi inceleme acisindan denemek istedim.
İlgimi cekmisti. Kafama yatarsa calistigim sirket icin satin aldirmayi
dusunuyordum. Ancak bence kullanimi coook karmasik. Bikac yildir Eplan
kullaniyorum. Eplan kullanmaya basladigim ilk 5-10 dk icinde macrolari import
ediyordum. Ancak burdaki linkten indirdigim ABB macrolarini 15 gunde E3
programina import edemedim. Acikcasi programin Ayarlar arayuzunu/menusunu
de bulabilmis degilim. Belkide boyle bir arayuzu de yoktur. Neden boyle bir
karmasik arayuz yapilmis cozemedim. Pek dokuman da yok (GUI help dosyasi
haric). Yasadigim bu problemlerden oturu benim hevesimi kirdi, vazgectim.
Kisacasi kullanim mantigi kullaniciyi ugrastiracak cinsten. Su da bir gercek;
programa hakim olunursa, vazgecmesi zor olacaktir.

Merhaba,
Aslında yapmak istediğin şey o kadar basit ki, en fazla 1dk'nı alır :)
Ama sana hak veriyorum ilk etapta diğer programlara olan alışkanlıktan dolayı çok karmaşık geliyor. E3 ü kurduktan sonra tools klasoru altında çeşitli progr*****lar var, onlardan birisi olan copydatabaseEntries diye bir tool var onu kuruyorsun ve import ediyorsun, ayrıca kendi oluşturdugun özel kütüphaneler varsa buları da bu programla export edip, 3 dk sonra gidip başka bir makinaya rahatlıkla import edebiliyorsun.
Önemli bir ayrıntı internette demo için çok farklı linkler var ve bunun çoğunda bu tools klasörü mevcut değil. Kısaca demoda bu kütüphane ve import, export işlemleri kısıtlı.

Fakat bir konuda sana katılmıyorum, programın dökümanları oldukça yeterli, help klasörü altında yardım dosyalarını bulabilirsin. quicktour_e.pdf dosyası başlangıç için gerekli herşeyi anlatıyor. Daha uzmanlaşmak için helpteki konularla devam edebilirsin.

merhaba; konu ile ilgili yapmış olduğunuz bilgilendiricili açıklama için öncelikle teşekkür ederim...

Ben çalıştığım firmada bu programı kullanıyorum, kendi başıma öğrnedim biraz zor oldu ama epey bir yol aldım...

Benim bir sorunum var; database de kendi kütüphanemi oluşturdum ve mdb uzantılı dosya olarak bunu export ettim... Bilgisayarıma format attım ve programı yeniden yükledim ve E3.CopyDatabaseEntries de yükledim ama E³.CopyDatabaseEntries.exe bende artık çalışmıyor.... yani export ettiğim datebase'yi pc ye format attıktan sonra tekrar inport edemiyorum... E³.CopyDatabaseEntries.exe çalıştırmak için ne yapmam gerekir?

merhaba; konu ile ilgili yapmış olduğunuz bilgilendiricili açıklama için öncelikle teşekkür ederim...

Ben çalıştığım firmada bu programı kullanıyorum, kendi başıma öğrnedim biraz zor oldu ama epey bir yol aldım...

Benim bir sorunum var; database de kendi kütüphanemi oluşturdum ve mdb uzantılı dosya olarak bunu export ettim... Bilgisayarıma format attım ve programı yeniden yükledim ve E3.CopyDatabaseEntries de yükledim ama E³.CopyDatabaseEntries.exe bende artık çalışmıyor.... yani export ettiğim datebase'yi pc ye format attıktan sonra tekrar inport edemiyorum... E³.CopyDatabaseEntries.exe çalıştırmak için ne yapmam gerekir?

Normalde E3.copyDatabase i çalıştırmak için ekstra birşey yapmana gerek yok, ama kurulum yaptığın versiyonla kullandıgın e3 copydatabase versiyonu farklıysa o zaman çalışmayabilir. Örneklemem gerekirse örnegin V2010 B900 ü kurdunuz daha sonra herhangi bir nedenle V2010 B910 u kurdunuz ama e3copydatabase'i yeni versiyona ait klasörden kurmadınız, kopyaladığınız başka bir yerden kurdunuz. Bu durumda E3copydatabase çalışmaz, 2010 B910 u kurdugunuz klasördeki tools dizininden E3 copy database'in programla aynı sürümünü kurmanız gerekecektir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri