E scooter fazla kablo sorunu

Godric1461

Üye
Merhaba.Elektrkli scooter ımın kalkarken silkelenmesi ve rampalarda kalkamaması üzerine içini açmaya karar verdim.Hızını aldı mı gidiyordu ama.Aküler sıfır henüz.İçini açtığımda faz kablo kutusundan koku geldiğini farkettim.Beyinden çıkan yeşil kablonun eridiğini farkettim.Kabloyu zımparalayıp tekrar elektrik bandı ile sardım.Bi 5 dk lık tur sonrası tekrar kontrol ettim yine hafif erimişti.Sorun ne olabilir ? Servis bana çok uzakta.Yardımınıza ihtiyacım var.Forumda yeniyim o yüzden konuyu yanlış yere açmışsam affola.
41BF908B-ADF7-4BB6-8EC2-71C8B52329C1.jpeg117E25C8-C24F-4136-B883-ECF4840338A7.jpeg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
O hattaki her 2 klemensi de yenileyin, takmadan önce tel ucunu hafiften zımparalayın. Ayrıca yandaki sarı kabloyu da izole bantla diğerleri gibi sarın. Isınma var mı diye düzenli takip edin.

Isınma bu tür eklerde gerçekleşmiş ise gevşeme sonucu olduğunu söyleyebilirim. Gevşek bağlantı elektriği iyi iletmez ve o noktada ısınma olur.

Kabloyu nereye gittiğini bilmiyorum ama sayın @by lent inde dediği gibi klemensi yenileyin ve bence pabuç ve kabloları uygun boyda yenileyin. Isınan kablo içerden deforme olmuştur.

O hattaki her 2 klemensi de yenileyin, takmadan önce tel ucunu hafiften zımparalayın. Ayrıca yandaki sarı kabloyu da izole bantla diğerleri gibi sarın. Isınma var mı diye düzenli takip edin.
Teşekkür ederim deniyeyim.
Isınma bu tür eklerde gerçekleşmiş ise gevşeme sonucu olduğunu söyleyebilirim. Gevşek bağlantı elektriği iyi iletmez ve o noktada ısınma olur.

Kabloyu nereye gittiğini bilmiyorum ama sayın @by lent inde dediği gibi klemensi yenileyin ve bence pabuç ve kabloları uygun boyda yenileyin. Isınan kablo içerden deforme olmuştur.
Teşekkür ederim cevabınız için.Bu ısınan kablo beyinden çıkıyor.Bir elektrikçi ile konuşup hepsini yenileteyim olmadı.Resimde yeşil kısa kablo
5B65FA44-47D3-446E-9BDB-44267308A292.jpeg

arkadaşım, yukarıda ustalarım yapılacakları belirtmişler. "elektrik en çok en kısa yolu sever ve gevşeklikten hiç hoşlanmaz." zaman içinde sarsıntı ile civatalar gevşeyebilir, sık sık kontrol edip sıkmak gerekir, dikkat etmek, bakımını yapmak zorundayız. geçmiş olsun

arkadaşım, yukarıda ustalarım yapılacakları belirtmişler. "elektrik en çok en kısa yolu sever ve gevşeklikten hiç hoşlanmaz." zaman içinde sarsıntı ile civatalar gevşeyebilir, sık sık kontrol edip sıkmak gerekir, dikkat etmek, bakımını yapmak zorundayız. geçmiş olsun
Haklısınız.Beynin içine bakıp orada bir gevşeklik ve ya sorun var mı bakacağım.Teşekkürler.

beyin içinden çıkan kablolar genellikle plakete lehimlidir, yine de kontrol etmekte fayda var, eğer değişim gerekiyorsa lütfen işinin ehli bir ustaya yaptır.
Mecburen ustaya yaptıracam zaten.Elektrik bilgim çok zayıf.Kıvılcım çıksa korkuyorum o derece

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,955
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri